Koncert pro UNICEF

26.11.2019 / Kulturní servis / Marek Šulc

Symfonický orchestr hl. m. Prahy FOK již tradičně v adventním čase pořádá koncert, z něhož věnuje část výtěžku organizaci UNICEF. Ve středu a čtvrtek 4. a 5. prosince ve Smetanově síni Obecního domu se na pomoc dětem rozezní Smetanovou síní hudba z českých filmů od autorů Jiřího Šusta (Ostře sledované vlaky, Postřižiny a další), Miloše Boka (Anděl Páně) a Luboše Fišera (např. Zlatí úhoři, Petrolejové lampy, Tajemství hradu v Karpatech). K hudbě budou promítány záběry a fotografie z filmů.  

„Pětileté partnerství UNICEF a FOK má konkrétní výsledky: šanci na zdravé dětství díky němu získalo už 668 nejmenších dětí. Této významné podpory si velmi vážíme. Věřím, že letošní koncert filmových melodií zajistí to nejcennější – dobrý start do života – co největšímu počtu dětí,“ říká ředitelka českého UNICEF Pavla Gomba.  

Skladatel Jiří Šust, který psal hudbu k filmům Jiřího Menzela, by letos oslavil 100. narozeniny. Při této příležitosti FOK zařadil na program jeho suitu s názvem Ostře sledované postřižiny. „Jiří Šust byl skutečný génius. Naslouchal mým potřebám, byl to velmi inteligentní a citlivý člověk. Neskládal jen tak pro sebe, vždy cítil to, co konkrétní film potřebuje,“ řekl o Jiřím Šustovi Jiří Menzel.  

Foto: Česká televize