Koncertní cyklus "Co Čech, to muzikant!" pokračuje zítra recitálem Ivana Ženatého

Houslista Ivan Ženatý vystoupí za doprovodu pianisty Petra Jiříkovského ve čtvrtek 20. října na Novoměstské radnici od 19.30. Půjde o druhý z celkem čtyř koncertů, které cyklus "Co Čech, to muzikant!" před Vánoci nabídne.

Cyklus čtyř komorních koncertů "Co Čech, to muzikant!" pořádá ve Velkém sále Novoměstské radnice organizace Komorní Múzy z.s. Kurátorem cyklu je houslista, pedagog a organizátor kulturních akcí Radim Kresta.

Na prvním koncertě 26.9. vystoupil na Novoměstské radnici Josef Suk Piano Quartet, a to s programem "Slavíme narozeniny", na kterém připomněli 15. výročí od svého založení v roce 2007 hudbou Dvořáka, Brahmse a samozřejmě Josefa Suka.

Zítra, 20.10. od 19:30 bude na Novoměstské radnici hrát proslulý houslista Ivan Ženatý spolu s klavíristou Petrem Jiříkovským. Jejich program se jmenuje "Z domoviny" a kromě českých autorů - Smetany, Dvořáka, Kalabise - nabídne také hudbu Césara Francka.

Dále pak 9.11. na koncertě pojmenovaném "Dámská volenka" vystoupí ženský komorní soubor Kaprálová kvartet a s nimi čerstvá laureátka soutěže Pražského jara, klarinetistka Anna Sysová, jejichž koncert bude spojen s výstavou obrazů dirigenta a skladatele Jana Kučery.

Cyklus koncertů bude 12. prosince završen Vánočním koncertem tradiční Českou mší Vánoční J. J. Ryby v komornějším obsazení Kühnova dětského sboru, který doplní v 1. půli koncertu Beethovenův Septet s uměleckým vedoucím projektu Radimem Krestou a jeho hosty: hráči České filharmonie, SOČRu a studenti Pražské konzervatoře.

Foto: Ivan Ženatý (Profimedia)

Podcast