Koncerty pro sídliště – vezmi babi a dědu na koncert

5. června 2023 roztančí swingový orchestr Krumzuš band pod vedením Pavla Hlaváče dvě krumlovská sídliště. V 15:00 zahraje na Sídlišti Plešivec a v 17:00 na Sídlišti Mír. Koncert přináší Festival Krumlov, Město Český Krumlov a ZUŠ Český Krumlov.

Že hudba nepatří jen na pódium koncertních sálů nebo do malebného centra města dokážou Koncerty pro sídliště. Hudba totiž patří všude tam, kde jsou její posluchači. Bez jejich nedočkavých uší ztrácí smysl. Navíc umění udělá každý den lepší – ať je pod psa, nebo třeba prší.

Proto se Festival Krumlov, Město Český Krumlov a ZUŠ Český Krumlov spojily a díky Krumzuš bandu přinesou hudbu za jejími posluchači. Swingový a taneční orchestr ze ZUŠ Český Krumlov je po návratu ze svého slovinského turné ve skvělé formě a těší se na Tour de Sídliště.

Krumzuš band zahraje 5. 6. v 15:00 na Plešivci u prodejny Coop (Sídliště Plešivec 254) a v 17:00 na Sídlišti Mír u Vzdělávacího centra Alfa (Urbinská 183), které také poskytne zázemí pro rodiny s dětmi.

Většina z nás si pamatuje, jak nás v dětství brali na koncerty naši rodiče a prarodiče. U příležitosti Dne dětí tak vyzýváme mladé i zralé posluchače – není na čase jim to vrátit? Vezměme babi a dědu, mamku a taťku na koncert!

Akce se koná za každého počasí. Na místě budou k dispozici místa k sezení.

Plakat - Koncerty pro sidliste.png

Festival Krumlov (dříve MHF Český Krumlov) je jedním z nejvýznamnějších českých festivalů klasické hudby. Tradičně se koná ve městě Český Krumlov již od jeho zápisu na Seznam světového dědictví UNESCO v roce 1992. Svými koncerty propojuje interiéry a exteriéry tohoto města a další historicky a kulturně zajímavé lokality jižních Čech. Festival se dosud konal na více než 40 místech a i letošní 32. ročník oživí hudbou několik netradičních lokací. Kromě variability koncertních míst je pro festival stěžejní podpora mladých umělců a propojení hudby s dalšími uměleckými formami. Komorní, symfonická a sborová díla často uvádí v kombinaci s tancem, herectvím a originální scénografií. Dramaturgie akcentuje také díla vokální, opery či operní galakoncerty. Na programu festivalu se vyjímají jména špičkových českých a zahraničních sólistů společně s nejvýraznějšími interprety mladé generace.

Zdroj: TZ
Foto: Krumzusband 2022 (©archiv pořadatele)

Podcast