Končí Jazz Spring Italia Arte Fest

7.6.2018 / Kulturní servis / Martina Klausová

Pod uměleckým vedením maestra Waltera Attanasiho, prestižního italského dirigenta, se letos v Praze uskutečnil první hudební festival "Jazz Spring Italia Arte Fest". Tutory tohoto projektu jsou Městská část Praha 1, Italské velvyslanectví a Italský kulturní institut v Praze.

Poslední koncert se uskuteční ve středu 20. června ve 20:30 na nádvoří Italského kulturního institutu v Praze a hrát na něm bude slavný italský trumpetista Flavio Boltro a jeho BBB Trio.

Flavio Boltro je jedním z nejvýraznějších italských jazzových hráčů na trubku a BBB TRIO představuje jeho nový, stylově bohatý projekt, ve kterém se prolínají lyrická atmosféra a přesné rytmy, elektronické efekty a swingový jazz, volné improvizace a strhující groove. 

Trio trumpetisty Flavia Boltra, se kterým hrají Mauro Battisti na kontrabas a Mattia Barbieri na bicí, i v Praze nabídne fascinující hudbu. Zkušenosti a hudební styl každého jednotlivého hráče se díky jejich vzájemnému vynikajícímu souznění propojí a vytvoří jedinečný zvuk vzdálený jakémukoli klišé. 

BBC trio