Kühňata s hosty ze Švýcarska

20.9.2017 / Kulturní servis / Marek Šulc

Kühnův dětský sbor pořádá 4. října 2017 společný koncert s vyhlášeným švýcarským chlapeckým sborem Luzerner Sängerknaben. Koncert se uskuteční v prostoru Českého muzea hudby v rámci oslav 85. sezony Kühnova dětského sboru, který je nejstarším a také největším dětským sborem v České republice. 

Společný koncert Kühnova dětského sboru a hostů z Luzernu slibuje mimořádný sborový zážitek. Oba sbory mají úctyhodnou uměleckou historii a mezinárodní renomé, které překračuje regionální hranice. Švýcarský sbor navíc vystoupí v Praze vůbec poprvé.

Chlapecký sbor Luzerner Sängerknaben je dlouholetým partnerem Mezinárodního hudebního festivalu v Luzernu, Luzernského symfonického orchestru i divadla. Díky spolupráci s festivalem vystoupil sbor s předními světovými orchestry jako jsou Boston Symphony Orchestra, Concertgebow Orchester Amsterdam nebo Berlínská filharmonie pod vedením špičkových dirigentských osobností jako jsou James Levine, Simon Rattle nebo John Eliot Gardiner. Sbor má také velmi blízko k soudobé hudbě. V posledních letech patřili mezi autory, se kterými spolupracoval, přední skladatelé Krzysztof Penderecki či Péter Eötvös. 

V rámci společného koncertu obou sborů, který se koná ve středu 4. 10. 2017 od 19h v Českém muzeu hudby, se švýcarští hosté představí s převážně duchovním repertoárem a také s lidovými písněmi ze Švýcarska. Kühňata provedou repertoár, se kterým se chystají na následné turné a soutěž ve Španělsku.