Kultura v srdci Evropy

3. ročník festivalu se koná od 12.11. do 18.12.2015

Ve dnech 12. 11 až 18. 12. se koná již 3. ročník festivalu Kultura v srdci Evropy, který pořádá Jednota pro zvelebení hudby v Čechách. Přinese celkem 6 koncertů, na nichž se představí mladí talentovaní muzikanti po boku svých zkušených kolegů.

12. listopadu proběhne zahajovací koncert, na němž bude hrát Symfonický orchestr Pražské konzervatoře pod taktovkou Ondreje Lenárda. Sólistkou bude houslistka Ludmila Pavlová. Zazní hudba Wolfganga Amadea Mozarta, Antonína Dvořáka a Jeana Sibelia.

18. listopadu uvede Pražské kytarové kvarteto mladé kytaristy v programu s názvem "Kytarové variace".

23. listopadu se uskuteční Koncert k poctě Apollona. Účinkovat bude Kvarteto Apollon, akordeonisté Ladislav Horák a Markéta Laštovičková, sbor Punkt a Peter Györi (mluvené slovo). Na programu bude tango nuevo i světová premiéra úpravy Kol Nidrei Arnolda Schönberga.

1. prosince se představí České trio a jejich následovníci - klarinetista Libor  Suchý, violoncellista Josef Ťupa a klavíristka Magdaléna Ochmanová.

17. prosince zahraje DECHová harmonie - progresivní soubor Prahue Conservatory Modern. Řídit bude dirigent Chuhei Iwasaki.

Všechny tyto koncerty začínají v 19 hodin a budou se konat v Koncertním sále Pražské konzervatoře.

Celý cyklus uzavře 18. prosince muzikál s odkazem na světovou výstavu v Motrealu EXPOp 67. Představení se uskuteční v Divadle Na Rejdišti.

JZHC

Podcast