Léto na Otáčivém hledišti v Českém Krumlově

17.7.2017 / Kulturní servis / Martina Klausová

Premiéra opery Trubadúr Giuseppe Verdiho zahájila sérii 22 hudebních představení na Otáčivém hledišti v Českém Krumlově, která letos obsahuje čtyři tituly. Inscenace Verdiho Trubadúra bude uvedena ve skvostném mezinárodním obsazení a bude hrána celkem osmkrát, a to od 14. do 22. července 2017.

Poté ji vystřídá další z letošních premiér - balet Valmont v choreografii a režii Libora Vaculíka. Ten zpracoval tento známý příběh na pomezí tanečního divadla a činohry s použitím hudby Franze Schuberta a Peterise Vaskse přímo pro baletní soubor Jihočeského divadla a specifickou scénu Otáčivého hlediště. Pět baletních představení mohou diváci navštívit od 26. 7. do 30. 7. 2017.

V srpnu pak budou uvedena ve dnech 2. - 6. 8. čtyři představení Janáčkovy opery Příhody lišky Bystroušky v inscenaci režijního dua SKUTR - Martina Kukučky a Lukáše Trpišovského. U recenzentů a kulturních kritiků sklidila tato premiéra loňské sezóny veliký úspěch a Ivana Rusko a Alexandr Beň byli za role v této inscenaci nominováni na Výroční ceny Opera Plus. Inscenace byla navíc označena Divadelními novinami jako „Sukces léta 2016“ a byla nominována na Cenu Divadelních novin v kategorii Hudební divadlo.

Celý blok hudebních představení zakončí Rusalka Antonína Dvořáka v režii Jiřího Heřmana. Tato inscenace se řadí mezi nejoriginálnější divadelní projekty před Otáčivým hledištěm. Jejích pět uvedení je na programu v období 9. - 13. 8. 2017.