Mezinárodní diplomatický festival

6.11.2017 / Kulturní servis / Marek Šulc

Pouze jediný den v roce se můžete vydat na pomyslnou cestu kolem světa. Každoroční Mezinárodní vánoční festival je pastvou pro oči, přehlídkou barevných krojů, chutí, vůní, umění, hudby a tanců. Zároveň je nefalšovaným orientálním tržištěm, kde však nákupem vybraných lahůdek či neobvyklých vánočních dárků podporujete českou charitu. Mezinárodní vánoční festival proběhne v neděli 26. 11. 2017 v konferenčním sále hotelu Hilton, Pobřežní 1, Praha 8, 10.00 – 16.00 hod. 

„Letošní 20. výročí vzniku DSA je významným milníkem pro nás všechny, kteří nesou její odkaz, snaží se podporovat přátelství a porozumění mezi odlišnými kulturami a národy, nabízet pomocnou ruku méně privilegovaným lidem v této zemi. Festival je pro nás hmatatelným důkazem úspěchu našeho snažení, mostem, který nás přes všechny rozdíly spojuje,“ vysvětluje Myung-ji Suh, prezidentka asociace.

Od roku 2000 rozdělila DSA více než 66 milionů korun, čímž se řadí k předním mecenášům v zemi. Peníze se získávají ze vstupného, z prodeje na stáncích, z Aukro aukcí, od korporátních sponzorů i soukromých dárců. Prostřednictvím grantové výzvy jsou získané prostředky v plné výši přerozděleny mezi české charitativní organizace. Provozní náklady si asociace hradí ze svých členských poplatků. „Naše úspěchy by nebyly možné bez nadšení a obětavého úsilí členů DSA, pomoci dobrovolníků a štědrosti sponzorů. Věřím, že nadšení a optimismus nás bude provázet i v nadcházejících letech,“ dodává  Myung-ji Suh.