Mezinárodní hudební festival Petra Dvorského

22.7.2015 / Kulturní servis / Martina Klausová

Od 1.do 15. srpna se uskuteční letošní 17. ročník Mezinárodního hudebního festivalu Petra Dvorského. Letos nabídne celkem deset koncertů.
Už potřetí v historii bude úvod festivalu patřit laureátům světové operní soutěže Plácida Dominga Operalia. Na zahajovacím koncertu zazní díla mistrů italské a francouzské opery, vystoupí španělská sopranistka Auxiliadora Toledanoová a korejský tenorista I Če-sik. Doprovodí je zlínská Filharmonie Bohuslava Martinů pod taktovkou italského dirigenta Sebastiana Rolliho.
V chrámu svaté Markéty vystoupí 4. srpna Schola Gregoriana Pragensis a 11. srpna komorní orchestr Czech Virtuosi. Zámecký sál předků se 9. srpna rozezní zpěvem mezzosopranistky Barbory Martínkové-Poláškové za doprovodu pražského klavírního kvarteta Ensemble Martinů. O tři dny později tam zazní hudba mistrů vrcholného baroka v podání hobojisty Viléma Veverky a Ensemble 18+. Písňový recitál ruské sopranistky Taťjany Tesly se na zámku ve Valči uskuteční 5. srpna.
Koncerty se vedle Jaroměřic budou odehrávat i v Dalešicích a ve Valči.
Závěr letošního ročníku bude patřit dramatickému oratoriu Gioacchina Rossiniho Stabat Mater. Dílo nastuduje představitel současné generace mladých českých dirigentů Jakub Klecker s Českým filharmonickým sborem Brno, Moravskou filharmonií Olomouc a čtveřicí sólistů.