MHF Český Krumlov letos až v září

Původní termín Mezinárodního hudebního festivalu Český Krumlov se ruší. Festival však v rámci 30. ročníku přijde s novým programem a konceptem.

Mezinárodní hudební festival Český Krumlov se měl dle původního plánu konat od 16. července do 7. srpna. S blížícím se termínem se však pořadatelé rozhodli akci zrušit z důvodu dosud trvajících vládních opatření. Lidé však o jubilejní 30. ročník českokrumlovského festivalu nepřijdou. Pořadatelé intenzivně připravují program pro nový termín 4. - 18. 9. 2021, který veřejnosti představí 7. června. Od stejného data bude možné vstupenky také zakoupit.

„Přestože dochází k mírnému rozvolnění kulturních akci, po dlouhých úvahách jsme se rozhodli festival v původním termínu zrušit. Aktuální protipandemická opatření pro konání kulturních akcí nám stále nedávají jistotu, že bychom mohli během původního termínu našim návštěvníkům nabídnout festival, na který jsou zvyklí. Velmi nás to mrzí, neboť festival patří k českokrumlovskému létu již 30 let,“ vysvětluje prezident festivalu Jaromír Boháč.

Nový festival, nový termín, nový koncept

Pořadatelé však nechtěli přerušit tradici, neboť letos festival slaví už 30 let. Proto pracují na novém programu. „Nechtěli jsme návštěvníky připravit o kulturní zážitky, a proto nyní intenzivně připravujeme festival v novém termínu 4. – 18. 9. 2021. Dramaturgii oficiálně představíme 7. června. Od stejného data si budou moci zájemci na festival zakoupit vstupenky,“ říká Boháč.

Aktuální informace k program a podrobnosti k jednotlivým koncertům budou zveřejněny 7. června na webových stránkách www.festivalkrumlov.cz.

Mezinárodní hudební festival Český Krumlov je významnou kulturní přehlídkou, na které od roku 1992 zní hudba od 15. až po 21. století. Během celé historie festivalu na něm vystoupilo více než 12 tisíc umělců ze 40 zemí světa. Mezi nimi byly i velké kulturní ikony jako např. operní pěvci Plácido Domingo, Jonas Kaufmann, Renée Fleming, ale i zpěvák Karel Gott nebo operní pěvkyně Dagmar Pecková. Festival navštíví každoročně okolo 20 tisíc lidí, letos se však festival kvůli COVID-19 letní termín zrušil a nahradil jej termín nový.

Foto: MHF Český Krumlov

Podcast