MHF Lípa Musica zahájil předprodej vstupenek na 21. ročník

Ve středu 1. června odstartoval předprodej vstupenek na 21. ročník Mezinárodního hudebního festivalu Lípa Musica.

Ten proběhne v termínu od 20. srpna do 15. října s tradičním epilogem ve spolupráci se ZUŠ Česká Lípa 2. a 3. listopadu v České Lípě. Festival letos nabídne řadu 23 koncertů a doprovodných programů včetně mistrovských kurzů a 9. ročníku pěvecké soutěže Lípa Cantantes, která se uskutečnila již v dubnu, na 15 místech Libereckého a Ústeckého kraje i saského příhraničí. Do prodeje je uvolněna kapacita cca 4.200 vstupenek. Předprodej vstupenek bude probíhat ve festivalové kanceláři v České Lípě, v síti Colosseum Ticket a online prostřednictvím webových stránek festivalu a na vybraných koncertních místech.

„Jako novinku zavadíme také možnost podpory festivalu formou zakoupení sponzorské vstupenky. Ta bude v hodnotách 500, 1000 a 2000 Kč možná k zakoupení online, vždy při samotném výběru vstupenek a bude tedy na každém z jednotlivých posluchačů, jestli tuto formu podpory poskytnou a využijí. Nově se také mohou naši posluchači těšit na to, že svůj koncertní program obdrží zdarma v rámci zakoupené vstupenky,“ říká Martin Prokeš, ředitel festivalu.

Průměrná hodnota základní ceny vstupenky se v letošním roce pohybuje na hranici 400 Kč, střední hodnota činí 350 Kč, návštěvníci mají jako každoročně možnost využít slevového programu zahrnující seniory, hendikepované, studenty a děti. Bonusem bude v letošním roce koncertní program ke vstupence zdarma.

Uměleckým garantem 21. ročníku je mimořádná osobnost na české i mezinárodní scéně v oblasti staré hudby – sopranistka Hana Blažíková. Dramaturgie akcentuje oslavu krás lidského hlasu a představení vokálního umění v jeho rozmanitých podobách. Hana Blažíková se představí na čtyřech festivalových projektech a současně se ujme i role garanta letošního projektu se ZUŠ Česká Lípa Má to smysl, kde uvede své mistrovské kurzy.

Mezi největší hvězdy 21. ročníku festivalu se vedle umělecké garantky Hany Blažíkové zařadí ve vokální části festivalu úspěšná sopranistka Kateřina Kněžíková společně s tenoristou Danielem Matouškem a za doprovodu PKF – Prague Philharmonia pod taktovkou Roberta Jindry. Vokální linku budou dále reprezentovat pěvci Olga Špačková Jelínková, Ondřej Koplík, Joel Frederiksen, Rebal Alkhodari, Kchun, Severáček – liberecký dětský sbor ZUŠ, Český chlapecký sbor Boni Pueri, Český filharmonický sbor Brno, Ensemble Inégal s kvartetem sólistů, ale třeba také zpívající varhanice Katta či populární Radka Fišarová s Tomášem Savkou. Ze zahraničních interpretů festival představí cinkistu Bruce Dickeyho se souborem Breathtaking Collective, marimbistku Adélaïde Ferrière, gambistky Marthu a Hille Perl nebo úspěšný soubor složený že špičkových instrumentalistů světových orchestrů Philharmonix. Nabídku dotváří vystoupení dechové sexteta Sesto, připomenutí 100. výročí narození filmového skladatele Zdeňka Lišky v podání Petra Maláska a dalších pamětníků nebo unikátní populární prolog pro Českou Lípu nazvaný Noc na vlnách, na němž se představí Beata Hlavenková, Vojta Nýdl, Vladimír Václavek, Ensemble Flair ad.

Záštitu nad 21. ročníkem MHF Lípa Musica převzali: J. E. Andreas Künne, velvyslanec Spolkové republiky Německo v Praze, Mgr. Martin Baxa, ministr kultury České republiky, Barbara Klepsch, ministryně kultury a turismu Saska, Mons. Mgr. Jan Baxant, biskup litoměřický, Martin Půta, hejtman Libereckého kraje, Ing. Jan Schiller, hejtman Ústeckého kraje, Ing. Květa Vinklátová, členka rady kraje, resort kultury, památkové péče a cestovního ruchu, Ing. Jitka Volfová, starostka města Česká Lípa a Ing. Jaroslav Zámečník, CSc., primátor statutárního města Liberec. MHF Lípa Musica je členem České asociace festivalů.

Předprodej vstupenek probíhá od 1. června 2022. Vstupenky na jednotlivé koncerty budou k dostání ve festivalové kanceláři, na webových stránkách festivalu a v síti Colosseum Ticket společnosti Perfect systém a v dalších místech konání koncertů. Festivalová pokladna bude do prázdnin otevřena každý všední den kromě pátku. Festival i v letošním roce nabídne svým návštěvníkům autobusovou dopravu do všech lokalit mimo Českou Lípu.

Na fotografii: Hana Blažíková
Foto: Profimedia

Podcast