Múzy dětem ve vile Portheimka

Výtvarná výstava, která pomůže dětem z dětských domovů

do 10. prosince se již po několikáté koná benefiční výstava výtvarných děl Múzy dětem pod patronací Prahy 5. Expozici, kde je možné výtvarná díla zakoupit, naleznou zájemci ve vile Portheimka na Smíchově. Výtěžek z prodeje různorodých artefaktů poputuje na podporu dětí ze zařízení náhradní výchovy z celé republiky.

I v letošním roce přináší výstava díla několika desítek výtvarníků, kteří darovali své výtvory na podporu činnosti organizace Múzy dětem. Akce napomáhá zejména zvyšovat u sociálně hendikepovaných dětí sebevědomí a v důsledku snižuje riziko jejich sociálního vyloučení a konfliktů se zákonem.

Spolek Múzy dětem realizuje od jara 2003 víkendové celodenní výjezdy za dětmi do dětských domovů s umělci nejrůznějších zaměření. Formou hravých dílen zapojuje děti do různých akcí, které odhalují a podporují jejich talent a vlohy a rozšiřují jejich povědomí. Zároveň zvyšuje u sociálně hendikepovaných dětí sebevědomí a v důsledku snižuje riziko jejich sociálního vyloučení a konfliktů se zákonem. V posledních 9 letech je hlavní činností našeho spolku práce v rámci projektu PATRON, který partnersky realizujeme spolu s Ligou Otevřených Mužů i zlínskou ATMOSFÉRou.

Na Vernisáž výstavy na začátku listopadu dorazilo neobvyklé množství návštěvníků a také mnoho autorů děl, která si lze před koupí ještě jednou připomenout také v kompletní katalog uměleckých děl. V Galerii D ve vile Portheimka se bude ještě 24. listopadu konat aukce děl s hudebním doprovodem a 8. prosince Dernisáž výstavy, opět s hudbou a dokonce s kouzly.

Foto: Profimedia

Podcast