Na kávu a kus řeči s Ivo Kahánkem

Klavírista Ivo Kahánek je prvním lednovým hostem Salónku Lucie Šilhové.

Salónek Lucie Šilhové má za cíl navázat na ducha prvorepublikových setkávání. Hostitelka – novinářka, spisovatelka a publicistka Lucie Šilhová v prvních třiceti minutách osobnost představí a vyzpovídá, poté se budou moci do rozhovoru zapojit i přítomní diváci.

Tentokrát se účastníci potkají s Ivo Kahánkem – skvělým českým klavíristou, který je považován za jednoho z vedoucích interpretů romantické klavírní hudby a za specialistu na český repertoár. Je držitelem cen Mezinárodní hudební soutěže Pražské jaro, Klavírní soutěže Maria Canals v Barceloně, Vendôme Prize Vídeň a Mezinárodní klavírní soutěže Fryderyka Chopina v Mariánských Lázních. Koncertoval mimo jiné se Symfonickým orchestrem BBC pod vedením Jiřího Bělohlávka, s Berlínskými filharmoniky pod vedením sira Simona Rattleho, s Mahler Chamber Orchestra, s Vídeňskými filharmoniky, se Symfonickým orchestrem rozhlasu WDR a Curyšským komorním orchestrem. Ivo Kahánek se věnuje též pedagogické činnosti.

Salónky Lucie Šilhové se konají v pražském Domě Černá labuť. Hostitelka vede kultivované rozhovory se zajímavými osobnostmi v noblesním prostředí Art&Event Gallery a zve si hosty, kteří ve své profesi dokázali uspět na světové úrovni, a přitom zůstali skromní a pokorní. Od ledna 2022 se návštěvníci pravidelných komorních večerů mohou setkat s věhlasným klavíristou Ivo Kahánkem, výkonným ředitelem kanálu ČT art Tomášem Motlem, promotérem živých památek Milanem Svobodou, nebo fotografem Zdeňkem Lhotákem.

Foto: Dušan Martinček

Podcast