Na víkend s Bedřichem Smetanou

22.1.2015 / Kulturní servis / Marek Šulc

Národní muzeum zve rodiny s dětmi všech věkových kategorií do Muzea Bedřicha Smetany, kde se v sobotu 24. ledna 2015 od 13 do 17 hodin uskuteční další akce z cyklu Aspoň na víkend... Tentokrát se bude věnovat nejznámější a nejhranější opeře Bedřicha Smetany – Prodané nevěstě.

Pro všechny malé i velké zvídavé návštěvníky je připraven bohatý odpolední program plný hudby, zábavy a poznávání nejslavnější opery Bedřicha Smetany Prodaná nevěsta. Při jejím 100. provedení obdržel Smetana řadu ocenění, která je možné si v rámci programu prohlédnout na zajímavé výstavěČestné diplomy a dary Bedřichu Smetanovi přímo v budově muzea.
 
Děti se během odpoledne zaposlouchají do několika hudebních ukázek z Prodané nevěsty, a seznámí se tak nejen s Mařenkou, Jeníkem a Kecalem, ale i s řadou dalších postav, které v opeře vystupují. Ve výtvarné dílně si pak vyrobí vlastní komediantskou rekvizitu, kterou společně využijí při pochodu komediantů s hudebními nástroji, a v neposlední řadě si hravou formou vyzkouší i náročné umění dirigovat.