NODO 2020

26.8.2020 / Kulturní servis / Marek Šulc

Ostrava je jediným místem v České republice, kde se koná festival operních představení ve světových a českých premiérách. Už o víkendu, 28. – 30. srpna 2020, bude v divadlech i na Dole Hlubina k vidění pět operních představení, většina z nich bude také streamována. 

NODO 2020 uvádí světovou premiéru operního debutu Marka Keprta, tandemu Michala Rataje a Kathariny Schmitt, v premiéře scénické monodrama Richarda Ayrese, českou premiéru čistě vokální opery Any Sokolović a multižánrovou operu Miro Tótha. Festival využije v pátek a neděli obě budovy Národního divadla moravskoslezského, v sobotu se přesune do Dolní oblasti Vítkovice. V Ostravě přivítáme umělce z Evropy i z různých míst České republiky. Na místo operního orchestru zasedne mezinárodní Ostravská banda. 

Organizátoři NODO se letos rozhodli na základě nepředvídatelných rozhodnutí Krajské hygienické stanice v Moravskoslezském kraji a kvůli cestovním omezením pro zájemce z řad zahraničního publika vybrané opery živě streamovat – technika nám to umožní v Divadlech Antonína Dvořáka a Jiřího Myrona: jedná se o představení oper Marka Keprta (28. srpna od 18:30), Any Sokolović (28. srpna od 20:30) a Richarda Ayrese (30. srpna od 18:30). Opery budete moci živě sledovat přes Facebook Ostravského centra nové hudby a taktéž na YouTube kanálu.