Nová sezóna v MET

Projekt MET in HD pokračuje

Deset inscenací odvysílá příští sezónu do kin Metropolitní opera. V jubilejním desátém ročníku projektu Met in HD se diváci mohou opět těšit na atraktivní tituly, v nichž vystoupí světové pěvecké hvězdy. Mezi projekcemi bude šest nových inscenací.
Projekt Met in HD byl zahájen v roce 2006. V současnosti vysílají přenosy dva tisíce kin v sedmi desítkách zemí. V Česku vlastní licenci na kinopřenosy společnost Aerofilms, která projekce nabízí v desítkách měst.
Nadcházející sezónu zahájí 3.října Verdiho Trubadúr se sopranistkou Annou Netrebko a barytonistou Dmitrijem Chvorostovským. V obsazení také figuruje slovenský basista Štefan Kocán.
Pět oper je do přenosů zařazeno vůbec poprvé. Jsou jimi Wagnerův Tannhäuser, Bergova Lulu, Bizetovi Lovci perel, Donizettiho Roberto Devereux a Straussova Elektra. Na programu budou dále Verdiho Otello a Pucciniho opery Turandot, Manon Lescaut a Madame Butterfly.
Mezi pěveckými hvězdami je například Jonas Kaufmann, který bude zpívat rytíře Des Grieux v Manon Lescaut. Jeho partnerkou bude lotyšská sopranistka Kristine Opolaisová, která v srpnu poprvé vystoupí na koncertě v Praze. V Lovcích perel se objeví Diana Damrau, tenorista Roberto Alagna se představí jako Pinkerton v Madame Butterfly a Elina Garanča jako Sara v Robertu Devereux.


Podcast