O víkendu vrcholí Lípa Musica

7.11.2017 / Kulturní servis / Marek Šulc

Tento týden bude slavnostně zakončen 16. ročník MHF Lípa Musica. O víkendu se uskuteční závěrečný koncert, který bude současně i koncertem pro Liberecký kraj, i česko-německý epilog v Drážďanech.

„Více než dva roky jsme čekali na příležitost pozvat jednoho ze současných světově nejúspěšnějších operních pěvců, Adama Plachetku. V odborných kruzích se o něm mluví jako o nejlepším mozartovském barytonistovi své generace, a proto jsem se rozhodli jej právě v tomto repertoáru představit i festivalovému a zejména libereckému publiku. Mozartovské operní gala doplní instrumentální ukázky z pera tohoto velikána, jichž se ujme soubor Pražští komorní sólisté. Tento komorní ansámbl s velmi zajímavou historií je v současné době veden Radkem Baborákem a stává se v letošním roce i festivalových orchestrem Lípy Musicy. Věřím, že toto propojení špičkových umělců bude skutečnou pomyslnou třešničkou na dortu a událostí, která ozdobí nejen program festivalu, ale celého Libereckého kraje. Jsme poctěni, že právě tímto projektem zahájíme společně s Libereckým krajem novou tradici Koncertů pro Liberecký kraj a jsme velmi vděčni za klíčovou podporu, které se festivalu ze strany Libereckého kraje dostává,“ doplňuje Martin Prokeš.

„Je mi ctí, že Liberecký kraj může být dlouholetým partnerem festivalu. Každým rokem je na programu a skvělých jménech interpretů vidět, jak vysoce respektovaným se postupem času stal. Velmi mě to těší,“ říká Ing. Květa Vinklátová, radní pro kulturu, památkovou péči a cestovní ruch Libereckého kraje.

V neděli se pak šestnáctá Lípa Musica definitivně uzavře netradičním epilogem ve spolupráci s Generálním konzulátem v Drážďanech, Nadací Brücke/Most a Německo-českými dny kultury. V drážďanském Hofkirche se uskuteční společná bohoslužba celebrovaná litoměřickým biskupem Janem Baxantem a drážďansko-míšeňským biskupem Heinrichem Timmereversem. Tu hudebně doprovodí Schola Gregoriana Pragensis a varhaník Jaroslav Tůma.