O2 arenu rozezní (nejen) vánoční písně v podání Adama Plachetky a jeho hostů

Oblíbené sváteční melodie a další zazní v novém aranžmá od Filharmonie Hradec Králové, pěveckého sboru Permoník Karviná a hvězd české hudební scény - Adama Plachetky, Richarda Krajča, Evy Burešové nebo Ondřeje Rumla.

Filharmonie Hradec Kra_love___Patrick Marek.jpg
  • Filharmonie Hradec Králové (©Patrick Marek)

Tři dny před Štědrým dnem, uprostřed největšího vánočního shonu, najdete místo, kde se můžete na chvíli zastavit a prožít čas, který má být věnovaný vám a vašim blízkým. V O2 areně se 21. prosince poprvé rozsvítí chrám plný radosti v podobě vánočního koncertu v obsazení více než 130 hudebníků a hvězd české hudební scény napříč žánry. Oblíbené hity přizvaných sólistů a písně neodmyslitelně spjaté se svátečním obdobím zazní v dosud neslyšeném symfonickém hávu. Vánoce v O2 areně nadělí návštěvníkům sedm hvězdných interpretů – Richarda Krajča, Evu Burešovou, Adama Plachetku, Dashu, Pokáče, Ondřeje Rumla a Kateřinu Marii Tichou – spolu s velkolepým doprovodem Filharmonie Hradec Králové a pěveckým sborem Permoník Karviná. Koncert se uskuteční pod dirigentskou taktovkou Stanislava Vavřínka a v doprovodu moderátora Libora Boučka.

Stanislav Vavr_i_nek_dirigent.jpg
  • Stanislav Vavřínek (©archiv pořadatele)

Velkolepost obsazení a tisíce lidí v publiku přinesou energii, zároveň se ale nevylučují s intimním vyzněním repertoáru. Koncert propojí různé hudební žánry, klasická hudba sousedí s popem nebo jazzem. V nových neotřelých aranžích zazní 27 skladeb v podání hvězd české hudební scény. „Nepřipravujeme klasický vánoční koncert, ale hudební zážitek,“ říká aranžér Jan Lstibůrek. „Diváci sice uslyší vánoční melodie a věci, které znají z rádií, ale vůbec poprvé v symfonických úpravách napsaných přímo pro konkrétní složení účinkujících, filharmonie a sboru, a pro jedinečný prostor pražské O2 areny.“

Dasha.JPG
  • Dasha (©archiv pořadatele)

Písně neodmyslitelně spjaté jak se svátečním obdobím, tak i s vybranými umělci, zazní v podání umělecky všestranného Richarda Krajča nebo operního pěvce Adama Plachetky, který je doma na jevišti u nás, stejně jako na těch nejslavnějších po celém světě. Představí se sólový zpěvák i obsazovaný muzikálový herec Ondřej Ruml či písničkář Pokáč, který poprvé vymění svou kytaru za stotřicetičlenný hudební doprovod. Zazpívá také oblíbená zpěvačka známá i díky hereckým rolím Eva Burešová a držitelka ceny Thálie a unikátního hlasu Dasha. Dámské trio uzavírá písničkářka Kateřina Marie Tichá, Objev roku 2020 podle Cen Anděl. K hvězdné sedmičce sólových interpretů se na pódiu přidá sedmdesát hudebníků Filharmonie Hradec Králové a šedesát sedm členů pěveckého sboru Permoník Karviná. Jména jako aranžér Jan Lstibůrek nebo dirigent Stanislav Vavřínek slibují jedno z nejlepších uměleckých spojení populární a symfonické hudby. Průvodcem večera se stane Libor Bouček.

Permoni_k Karvina__smi_s_eny_ pe_vecky_ sbor 2022.JPG
  • Permoník Karviná (©archiv pořadatele)

Možnost strávit poklidné chvíle s rodinou či přáteli i uprostřed adventního shonu přinese koncert nejen hudbou, ale i vizuálními složkami nápaditého light a stage designu. „V jednu chvíli skromné a intimní, v druhou zase monumentální tak, že se cítíte jako v hudebním chrámu. Všechny tyto prvky dohromady vytváří ucelený zážitek,“ slibuje Jan Lstibůrek. Intimní atmosféra bude umocněna omezeným počtem míst tak, aby se z tohoto koncertu stal opravdu osobní a komorní zážitek, avšak ve velkolepé výpravě a v tom nejlepším zvuku. Vše vytvořeno na míru pro jeden jediný koncert v O2 areně, který může být začátkem nové tradice, která by prostřednictvím hudby nabízela zastavení v předvánočním čase i v dalších letech.

Jan Lstibu_rek_aranz_e_r pi_sni_, dramaturg.jpg
  • Jan Lstibůrek (©archiv pořadatele)

Zdroj: TZ
Úvodní foto: Adam Plachetka (©Pavel Hejný)

Podcast