Orquestrina aneb když hvězdy hrají a tančí

25.10.2017 / Kulturní servis / Marek Šulc

V sobotu 28. října bude 16. ročník MHF Lípa Musica pokračovat hudebně-tanečním večerem v režii uměleckého garanta hornisty Radka Baboráka. Ten do Městského divadla v Novém Boru přiveze svoji Orquestrinu obohacenou o taneční vložku ve spolupráci s tanečníky pořadu StarDance. Sršící hudební gejzír jménem Orquestrina nabídne výlet do temperamentního světa tanga a bolera, ale i bujarý klezmer, a to vše zabalené do kouzelné interpretace našeho špičkového hornisty, který si k sobě přizve neméně skvělé hráče a navíc i tanečníky. 

Příležitostný soubor Orquestrina, španělsky malý taneční orchestr, je v lecčems ojedinělý, neboť jeho pojetí vážné hudby je neotřelé a mnohdy se blíží až jazzu. „Posluchač se musí vznášet a hudba mluvit!,“ to je výzva Radka Baboráka. 

Sedmý týden Lípy Musicy je ve znamení tance, legendární Pražský komorní balet představil své Mystérium času v Jiráskově divadle v České Lípě v úterý 24. října, na státní svátek Den vzniku samostatného čsl. státu vystoupí tradičně v Městském divadle v Novém Boru Radek Baborák se svým Baborák Ensemble a projektem Orquestrina, který navíc obohatí taneční vložka. Té se ujmou Anna Polívková, Michal Kurtiš, Tereza Bufková a Tomáš Slavíček.

V osmém týdnu Lípa Musica nabídne tradiční projekt ve spolupráci se Základní uměleckou školou Česká Lípa, který nese název Má to smysl! a představuje největší talenty ZUŠ ve spolupráci s renomovaným umělcem. Letos jím bude světově proslulý klarinetista Milan Řeřicha, který navíc uspořádá pro žáky mistrovské kurzy. Koncert se uskuteční v pátek 3. listopadu v Jiráskově divadle. Vstupenky jsou stále v prodeji.