Pavel Haas Quartet v Praze

2.5.2017 / Kulturní servis / Marek Šulc

Pavel Haas Quartet vystoupí na jediném letošním recitálovém koncertě v Praze, a to 10. května 2017 od 19:30 hodin v kulturním centru La fabrika. Na programu budou skvosty komorní hudby - Smetanův Smyčcový kvartet č. 1 „Z mého života“ a Dvořákův Smyčcový kvintet č. 3, op. 97, ve kterém jako host vystoupí bývalý člen kvarteta Pavel Nikl. Vstupenky na koncert jsou k dostání v pokladně centra La fabrika nebo na www.lafabrika.cz

Pavel Haas Quartet se v těchto dnech také intenzívně připravuje na natáčení nového CD, tentokrát s dvořákovským repertoárem a dvěma hosty. Proč byla zvolena zrovna tato dramaturgie, na to jsme se zeptali violoncellisty kvarteta Petera Jarůška: „Oba Dvořákovy kvintety, ať už Smyčcový kvintet č. 3, op. 97 nebo Klavírní kvintet č. 2, op. 91, jsou naší srdeční záležitostí. Jsme nesmírně rádi, že Smyčcový kvintet č. 3 budeme natáčet s naším bývalým členem a velkým kamarádem Pavlem Niklem. A co se týče druhého hosta, izraelského klavíristy Borise Giltburga, s tím jsme si přáli natočit Klavírní kvintet č. 2 od té doby, co jsme s ním tuto skladbu poprvé hráli.“ Natáčení bude probíhat ve Dvořákově síni Rudolfina. Na nové, v pořadí již sedmé CD, se posluchači mohou těšit na podzim 2017.

Pavel Haas Quartet nyní hraje v obsazení: Veronika Jarůšková (housle), Marek Zwiebel (housle), Radim Sedmidubský (viola), Peter Jarůšek (violoncello).