Písňový večer, pocta violistovi Lubomíru Malému i skladateli Václavu Trojanovi

Hudební festival Koncertní umění 2.3. vstupuje do své 33. sezóny.

Na koncertě, který se bude konat v pondělí 3. dubna k poctě violisty Lubomíra Malého, dlouholetého dramaturga festivalu Koncertní umění, se v Sále Bohuslava Martinů Hudební fakulty AMU v Praze představí v 19:30 Wihanovo kvarteto, violista Karel Untermüller, klavírista Karel Vrtiška a varhaník Pavel Svoboda.

Dalším koncertem tohoto festivalu bude vystoupení souboru Philharmonia Octet. V úterý 11. dubna v 19:30 rámci večera zazní v Sále Bohuslava Martinů Hudební fakulty AMU v Praze dílo Chlapcův kouzelný roh Gustava Mahlera v transkripci Tomáše Illeho.

Sólistou koncert bude Peter Schöne, vítěz Schubertovy mezinárodní soutěže v Grazu a prestižní soutěže ARD v Mnichově a jeden z nejúspěšnějších německý barytonistů se specializací na písňový repertoár a lyrické barytonové operní árie.

Koncert bude současně křtem CD PhilharmoniaOctet, které vyjde v březnu 2023 u nahrávací společnosti Supraphon.

Na závěrečném koncertě k poctě hudebního skladatele Václava Trojana se ve Werichově vile ve středu 3. května v 19:30 představí akordeonisté Ladislav Horák a Martin Šulc, houslistka Natálie Toperczerová a kytarista Patrick Vacík.

Foto: PhilHarmonia Octet a Peter Schöne (©archív festivalu)

Podcast