Adventní koncert Pražských komorních sólistů přinese hudbu Bacha,  Françaixe i Šostakoviče

Pražští komorní sólisté, rezidenční soubor kostela sv. Šimona a Judy, resp. Symfonického orchestru hl.m. Prahy FOK koncertní sezóny 2022/23, se představí v rámci svého Adventního koncertu se sólofagotistkou Vídeňských filharmoniků Sophie Dervaux, pod vedením uměleckého ředitele PKS, hornisty a dirigenta, Radka Baboráka.

Koncert se uskuteční v pátek 2. prosince 2022 v 19:30 v Kostele sv. Šimona a Judy.

Adventní koncert Pražských komorních sólistů je součástí cyklu 4 komorních koncertů, v rámci kterých soubor PKS nabízí posluchačům neotřelou dramaturgii ve spolupráci s předními českými a zahraničními sólisty.

BB_Sophie_Dartigalongue_0015.jpg

(Sophie Dervaux, foto: Sophie Dartigalongue)

Vzácným hostem adventního koncertu PKS bude renomovaná sólistka, komorní hráčka, sólo fagotistka Vídeňských filharmoniků a v neposlední řadě též dirigentka Sophie Dervaux. Tato šarmantní dáma, kterou pojí s uměleckým vedoucím souboru PKS Radkem Baborákem dlouholeté hudební přátelství, se posluchačům představí ve virtuózním fagotovém koncertu Jeana Françaixe.

Adventní náladu koncertu navodí Orchestrální suita C dur Johanna Sebastiana Bacha v protipólu s energickou a emotivní hudbou Dmitrije Šostakoviče a jeho Komorní symfonií c moll.

Radek_Baborak.jpg

Pražští komorní sólisté jsou jedním z nejdéle působících ansámblů svého druhu v Čechách, založeném v roce 1961 dirigentem Václavem Neumannem a tehdejšími členy FOK. Od roku 2013 působí PKS pod uměleckým vedením hornisty a dirigenta, Radka Baboráka. Od aktuální koncertní sezóny 2022/23 působí jako rezidenční soubor kostela sv. Šimona a Judy, resp. Symfonického orchestru hl.m. Prahy FOK.

Dědičkou licence PKS je Anna Jírovcová Anghelescu, houslistka Symfonického orchestru hl.m. Prahy FOK.

Foto PKS, Radek Baborák: Archív PKS

Podcast