Podzimní koncert Lucky Voice Bandu

26.9.2016 / Kulturní servis / Martina Klausová

Pražský smíšený sbor Lucky Voice Band pořádá svůj podzimní koncert. Jako host vystoupí komorní gay sbor Doodles. „Pro své vlastní podzimní vystoupení jsme chtěli najít soubor, který nebude fádní, což se jistě podařilo. Myslím, že propojením s Doodles vznikne skvělý a zábavný koncert,“ říká Lucie Freiberg, sbormistryně Lucky Voice Band. Koncert proběhne 11.října 2016 od 19:00 v kostele Českobratrské církve evangelické Korunní 60.

Pražské i mimopražské publikum se může těšit na jednotlivá vystoupení obou sborů i společnou píseň. V druhé říjnové úterý zazní písně z klasického, populárního, filmového a světového repertoáru. Lucky Voice Band představí hned několik novinek, které v Česku představili i jako premiéry. „Při výběru skladeb se snažím hledat ty písně, které v České republice ještě jiný sbor nezpívá. Není tedy divu, že náš soubor má na svých bedrech nejvíce uvedených premiér ze všech registrovaných sborů v ČR, “ dodává Freiberg, která soubor, který bude zpívat za doprovodu dvorní klavíristky, korepetitorky a aranžérky Veroniky Ptáčkové. Posluchači se tak mohou těšit na písně jako Říkej mi to prosím potichoučku, Sure on this shining night, africké modlitby Baba Yetu nebo Indodana, krásné Alleluia Ralpha Manuela či skvělý kus The Ground, který je součástí fenomenální mše Sunrise Mass norského skladatele Ola Gjeilo.

Smíšený sbor Lucky Voice Band pravidelně vystupuje na Pražské muzejní noci a již několik let spolupořádá podzimní benefiční koncert na podporu domácího hospice Cesta domů v kostele sv. Markéty v Břevnovském klášteře. Jeho vystoupení jsou určitě zárukou krásného pěveckého zážitku. Od letošního roku sbor spolupracuje s rádiem Classic Praha na pravidelných pěveckých setkáních Sborovna, kterou diriguje Lucie Freiberg a pro níž skladby aranžuje skladby Veronika Ptáčková

Lucky Voice BandLucky Voice Band Foto: Lukáš Věžník