Podzimní Struny dětem

21.9.2017 / Kulturní servis / Marek Šulc

Koncerty, divadelní představení, lekce skládání origami, filmařské, hudební i výtvarné dílny zaplní o tomto víkendu 22. – 24. září divadlo Minor, Novoměstskou radnici i Vodičkovu ulici. Odehraje se zde totiž další ročník oblíbeného rodinného festivalu Struny dětem v Minoru, do kterého se tentokrát zapojili Ondřej Ruml, Radim Vizváry, Lenka Nová, Jaro Cossiga, Bombarďák, Fanfán Tulipán a další umělci. Překvapením festivalu je Jeremy Shafer z USA, který patří ke světové špičce v kreativním skládání vlastních origami modelů. Jak z papíru vyčarovat kouzelnou rybu, kostku, kornout na zmrzlinu nebo bláznivou čepici naučí v průběhu víkendu na šesti dílnách pro děti i dospělé. Multižánrový En.dru s Jenem Hovorkou v pozici vlídných patronů povedou další z edic Open-Micu pro teens muzikanty. Křtít nová CD bude Marka Míková s Loutkami v nemocnici a La škola s Oskarem Tőrokem a Janou Vébrovou. Na hlavní program – koncerty a workshopy je třeba rezervovat vstupenky předem, na doprovodný program je možné dorazit kdykoli během víkendu.

Festivalovou atmosféru Strun dětem v Minoru si můžete užít i bez předem zakoupených vstupenek. Zábavy bude dost pro každého. Vodičkovu ulici rozezní odpolední koncerty Petry Ernyei a Marka Rejhona nebo Unique Quartet. V neděli budou na nádvoří Novoměstské radnice dovádět Loutky v nemocnici. Po oba víkendové dny jsou otevřené dílny věnované možnostem úžasného papíru, na kterých si můžete vyrobit papírové samurajské přilbice, opravdu hrající papírová pískátka, porigami zvířátka, neodolatelné kytary či inspirativní kaleidocykly. Pro velký úspěch se vrací i dílnička s výrobou dřevěných hraček. Nechybí ani oblíbené internetové hřiště Déčka nebo triky s klíčovacím pozadím ČT Déčko.

Program Strun dětem v Minoru v pátek odstartuje Radim Vizváry a jeho papírový přítel Pejrpbój. Nonverbální pohádka s minimalistickou scénou, představí papír, který se pod rukama zkušeného loutkáře a mima mění na fantastické výjevy z pohádkového světa.

Foto: Petra Hajská