Prague Proms 2021

Festival nabídne koncerty ČNSO, Smetanova tria i hudby filmové.

11. června začíná 17. ročník festivalu Prague Proms. Letos pořadatelé s ohledem na současnou situaci připravili čtrnáct koncertů, a to výlučně s domácími umělci.

Důvodem je jednak ztížené cestování, ale především snaha dát příležitost českým a slovenským umělcům, kteří v minulých měsících nemohli vystupovat.

Festival Prague Proms nabídne široké spektrum hudebních žánrů a zajímavých formací. Nebude chybět jazz, filmové melodie, ani klasická hudba. Koncerty budou probíhat v klubu The Loop Jazz Club Hostivař, Smetanově síni Obecního domu, chrámu sv. Barbory v Kutné Hoře a Mercedes Foru.

Celkem čtyřikrát zahraje Český národní symfonický orchestr, který se bude věnovat zejména filmové hudbě. Uskuteční koncerty v Kutné Hoře, Fóru Mercedes Benz, ve studiu CNSO v Hostivaři a jazzovém klubu The Loop.

Klasické koncerty zastoupí Pocta bratrům Seckým v Chrámu sv. Barbory v Kutné Hoře, Prague BRASStet i Smetanovo trio v The Loop Jazz Club v Hostivaři.

Na programu budou i filmové hity The Best of John Williams, tradičně jsou zařazeny oblíbené hollywoodské melodie Hollywood Night a na závěr festivalu se představí James Bond Night.

V rámci jazzových koncertů vystoupí Focused on Quincy Jones, Otto Hejnic Trio, LASH & GREY with strings, Focused on Latin Jazz, Dorota Barová Trio, Tribute to AghaRTA Jazz Centrum, Marco Čaňo & Cover Paradise a Focused on Jazz Fusion.

„Letošní Proms se snaží oprostit od všudypřítomné nervozity doby a přinášejí nové projekty, ale i ty, které těšily posluchače během uplynulých šestnácti ročníků. Carl Davis a Hollywood Night, Steven Merurio a nezaměnitelná hudba Johna Williamse, večer Quincyho Jonese a Latin jazzu, čas pro meditaci v rámu sv. Barbory v Kutné Hoře. Jazzové a komorní koncerty bude hostit The Loop Jazz Club. S důvěrou a oddaností se těšíme,“ dodává ředitel Českého národního symfonického orchestru Jan Hasenöhrl.

Koncerty proběhnou ve dvou variantách. Pro omezený počet živě, a pokud to nebude možné, opět online.

Foto: Profimedia

Podcast