Pražský Barrandov ožívá hudbou. V kostele Krista Spasitele zazní Bach

Komunitní centrum Podpalubí plánuje pravidelné pořady s klasickou hudbou a slovem a v květnu slavnostně vysvětí nové varhany v kostele.

profimedia-0739430993  kostel Krista Spasitele.jpg
  • Kostel Krista Spasitele na Barrandově (©Profimedia)

V roce 2020 vyrostl na pražském Barrandově velice sympaticky vyhlížející nový kostel Krista Spasitele s komunitním centrem a kavárnou, který moderními výrazovými prostředky navazuje na historický vývoj sakrální architektury. Kromě kostela samotného je tu k dispozici všem návštěvníkům bez rozdílu víry a vyznání i komfortní komunitní centrum Podpalubí, které je situováno do sníženého přízemí.

Klubovny i prostorný flexibilní společenský sál se otevírají prosklenými stěnami na jih, na venkovní terasy, které v létě příjemně stíní stromy přilehlého parku. Nachází se tu i knihovno a vzdušná kavárna „Kristian“ s terasou. Stavba slouží všem obyvatelům Barrandova a stala se i těžištěm společenského života.

Centrum nabízí řadu volnočasových aktivit a propojuje život v okolí napříč generacemi a kulturami. Například ve středu 26. dubna se tu uskuteční koncert s názvem “Hudba, slovo a … Johann Sebastian Bach”. Mladí houslisté, členové orchestru Národního divadla, tímto koncertem zahájí cyklus netradičně pojatých koncertních večerů, které budou propojovat hudbu s mluveným slovem. Po koncertě pak bude možnost zážitek prohloubit při krátkém posezení s umělci v přilehlé kavárně Kristián. Začátek koncertu 26. 4. je v 19.00 a vstupné je dobrovolné.

V květnu budou v kostele slavnostně vysvěceny nové varhany a na 23. května je plánován Inaugurační koncert s varhaníkem a profesorem HAMU Pavlem Černým. Další koncert z cyklu “Hudba, slovo …” je předběžně plánován na středu 14. června.

KCKS Barrandov_26.4.2023_plakát.jpg

Úvodní foto (©komunitní centrum Podpalubí)

Podcast