Pražský Žižkov rozezní komorní hudba. Hrát bude  Guarneri Trio Prague, Epoque Quartet i Bennewitzovo kvarteto

Pražské Atrium Žižkov přichází s novou řadou komorních koncertů.

IMG_3128.jpg

Komorní řadu zahájí Guarneri Trio Prague, které je také garantem prvního ročníku. Hudebníci letos oslavili 35 let koncertní činnosti v původním složení a řadí se mezi přední interprety komorního odvětví klasické tvorby.

GUARNERI_TRIO_foto od Vincent Dargent.jpg.jpeg

(Foto: Vincent Dargen)

Dnes 11. října zahrají například cyklus kanonickými díly triové literatury jako je Beethovenovo „Trio duchů“ či Haydnovo Klavírní trio G dur.

thumbnail.jpeg

Dalším koncertem Komorní řady bude 13. prosince Epoque Quartet. Ten zvolil pro návštěvníky populárnější skladby, jako jsou Schindlerův seznam Johna Williamse, Jaco Pata Methenyho, Piazzollovo Libertango a mnoho dalších.

3_Skoumal - Al-Ashhab spolecna.jpg

Mladší generaci zastoupí houslista česko-palestinského původu, Milan Al-Ashhab, který zahraje s klavíristou Adamem Skoumalem. Na únorovém koncertu se můžete těšit na Tartiniho „Ďáblův trylek“, Debussyho Clair de Lune, ale i Skoumalovu autorskou tvorbu.

thumbnail-2.jpeg

Abonentní cyklus v dubnu 2023 uzavře v dubnu neméně známé Bennewitzovo kvarteto, které zvolilo výběr smyčcových kvartetů: G dur Josepha Haydna, C dur Antonína Dvořáka a kvartet č. 3 „terezínského skladatele“ Viktora Ullmanna – jediný ze tří, který se od něj dodnes dochoval.

IMG_3253.jpg

V pražském Atriu na Žižkově natáčela redaktorka Zuzana Filípková s ředitelkou občanského sdružení Za Trojku Marií Kašparovou a dramaturgyní Komorní řady Atria Kristýnou Boreckou.
Poslechněte si, co dalšího tento unikátní prostor nabízí:

IMG_3402.jpg

IMG_3107.jpg

Foto: Archív pořadatele (Atrium)

Podcast