Příběh klavíru pomáhá

5.11.2019 / Kulturní servis / Marek Šulc

Ivo Kahánek, jeden z nejlepších českých klavíristů současnosti, odehraje ve středu 13. 11. 2019 od 19 hodin v Sukově síni pražského Rudolfina svůj unikátní formát hudebního recitálu v kombinaci s mluveným slovem s názvem Příběh klavíru. 

Výtěžek celého večera věnuje prostřednictvím Nadačního fondu Báry Nesvadbové Be Charity skupině sociálních podniků Etincelle, která vytváří pracovní místa pro lidí s mentálním a fyzickým handicapem a pomáhá jim tak vrátit důstojnost. A dělá to dobře, zakladatel Etincelle, Jakub Knězů získal ocenění EY Společensky prospěšný podnikatel roku 2018. Vstupenky lze pořídit za jednotné vstupné 690,- Kč. Je možné využít předprodeje sítě Colosseum či zakoupit na pokladně Rudolfina.

„Když mi v kavárně Mezi řádky číšník s mentálním postižením noblesně naservíroval capuccino (a mile se na mne usmál), v podniku, kam hosté nechodí jen v záchvěvu dobročinnosti, ale prostě na kafe, došlo mi, že Nadační fond Be Charity nechce tyto lidi pouze podpořit, nýbrž vzít je mezi sebe... Zahrát pro ně je to nejmenší, co mohu udělat,“ říká Ivo Kahánek.

“Mám velkou radost, že se k našemu fondu přidávají další a další lidé. Ivo si nás bez nadsázky sám vybral. Těší mne každý, komu není osud ostatních lhostejný, kdo nevnímá svět jen skrz svůj osobní příběh,” říká Bára Nesvadbová.

Večerem, který moderuje herečka Jitka Čvančarová, zazní nádherné tóny ze skladeb velikánů, jakými byli Bedřich Smetana, Leoš Janáček, Fryderyk Chopin či Claude Debussy.