Přijďte si zahrát!

2.5.2018 / Kulturní servis / Marek Šulc

Po dvou velice úspěšných ročnících Nadační fond Harmonie zve dětské, amatérské i profesionální hudebníky, aby si zahráli spolu s orchestrem pod vedením dirigentů Chuheie Iwasakiho a Petera Smékala. Letos poprvé přijede také dirigovat zakladatel sítě orchestrů v Guatemale i v mnoha evropských zemích, Bruno Campo. Na společném koncertě vystoupí i vynikající pianista a patron Nadačního fondu Harmonie, Ivo Kahánek. Tak jako loni budou mít účastníci možnost si s tímto klavírním mistrem zahrát. Simona Stašová, patronka Nadačního fondu Harmonie, přijde i letos podpořit muzikanty z hlediště. Celým odpolednem bude provázet moderátor Rádia Classic Praha Marek Šulc.

„Děti jsou jako houba, která do sebe nasaje vše a zůstane to v nich. Rozvíjení talentu dítěte má jen samá pozitiva, rodiče pak nebudou mít strach, že se dítě bude nudit a protože neví, čeho se chytit, toulá se po ulicích. Tak tedy vzhůru do rozvíjení talentů u našich dětí, i když z nich nebudou hned páni Werichové a Janáčkové.“ říká herečka Simona Stašová, patronka NF Harmonie.

Zhruba šedesátičlenný dětský smyčcový orchestr NF Harmonie, zahraje společně s dalšími hudebníky. Zahrát s orchestrem si může každý bez ohledu na věk, kdo zvládne repertoár, který je k dispozici na http://www.nfharmonie.cz/prijdte-si-s-nami-zahrat-2018/. Na programu je např. Henry Purcell, Edvard Elgar, Antonín Dvořák, Bedřich Smetana, Ludwig van Beethoven či Wolfgang Amadeus Mozart ad.

Koncert organizuje Nadační fond Harmonie, který jako jediný přináší do České republiky mimořádný projekt hudebního vzdělávání El Sistema. Umožňuje všem dětem bez rozdílu, aby se pomocí univerzálního a krásného jazyka - hudby rozvíjely osobnostně, kulturně i společensky. Výjimečnost projektu je dána jeho metodikou, v rámci níž se děti hned od začátku stávají členy orchestru a mají vlastního profesionálního dirigenta. Společná výuka na hudební nástroj, budování orchestru, sounáležitost ke společenství, kde má každý nepostradatelné místo, to vše a mnohé další přináší velmi rychle výsledky. Výuka je pro všechny děti zdarma. 

nf harmonie 2018