Příměstský tábor v muzeích

Museum Kampa a Portheimka se otevírají dětem

Dvě muzea, která spravuje Nadace Jana a Medy Mládkových se přes léto otevírají dětem. V červenci v Museu Kampa a následně v srpnu v Museu skla Portheimka proběhnou pětidenní příměstské tábory pro děti.

Zkušení lektoři Musea Kampa se postarají po dva prázdninové týdny vždy od 08:00 do 16:00 o bohatý program vytvořený speciálně pro dětské návštěvníky muzeí. Každý den čekají na děti nové zážitky. Budou se moci seznámit s jedním z nejslavnějších českých malířů ve světě Františkem Kupkou v Museu Kampa, s nezapomenutelnou osobností Jana Wericha ve Werichově vile nebo získají unikátní příležitost přiblížit se fenoménu uměleckého skla v letohrádku Portheimka.

A protože půjde hlavně o děti, suchá fakta nebudou mít šanci. Čas pobytu v táboře bude naplněn hlavně zábavou a zkušeností s vlastní tvorbou. V poledne je pro děti připraven společný oběd a v ceně příměstského tábora jsou zahrnuty i sladké odměny a veškerý výtvarný materiál.

Aby byl malým tvůrcům, kteří mají chuť vyjádřit své sny a nápady, zajištěn individuální přístup, muzea garantují malé skupinky do max. počtu 15 dětí. Díky tomu bude zajištěn všem mladistvým účastníkům bohatý kulturní rozvoj v krásném prostředí Werichovy vily, Sovových mlýnů i barokního letohrádku Portheimka a hlavně spousta zábavy.

Program je vhodný pro děti ve věku od 6 do 12 let. Táborová základna v červenci je v Museu Kampa připravena v termínu 19.–23. 7. 2021, U Sovových mlýnů 503/2. Praha 1. V srpnu se příměstský tábor otevře v termínu od 9. do 13. 8. 2021 v Museu skla Portheimka, Štefánikova 12, Praha 5. Minimální počet přihlášených k uskutečnění akce je 8 dětí. V návaznosti na vládní opatření však může být akce zrušena či upravena její podoba, o tom budou ale již přihlášení účastníci včas informováni. Bližší informace o příměstských táborech naleznou zájemci na webu Museu Kampa.

Foto: Muzeum Kampa (výřez z plakátu akce)

Podcast