Priscilla Presley vystoupí s ČNSO

20.12.2016 / Kulturní servis / Marek Šulc

Manželka krále rock and rollu vystoupí u příležitosti 50 výročí svatby s Elvisem Presleyem na evropském turné THE WONDER OF YOU, kde ji doprovodí Český národní symfonický orchestr. Série 10 koncertů nabídne legendární hity v symfonické verzi a velkoplošné projekce, na kterých zazpívá sám Elvis Presley.

Priscilla a Elvis se potkali v roce 1959 v Německu, kde nejúspěšnější zpěvák historie sloužil v armádě. Vzali se 1. května 1967 a manželství vydrželo pět let. Turné The Wonder of You navazuje na letošní vyprodané koncerty v Londýně a je nazváno podle Elvisova stejnojmenného singlu, který v roce 1970 vedl 6 týdnů britskou hitparádu. Priscilla Presley osobně připomene nezapomentulné okamžiky s Elvisem a jejich život v Gracelandu. "Je pro mě čest vystoupit se symfonickým tělesem a oslavit Elvisovu jedinečnou hudbu," uvedla Priscilla Presley, která turné také produkuje. Program je průřezem celé kariéry legendárního umělce, jenž po celém světě prodal více než 1 miliardu nahrávek. "Zahrajeme jeho rock n' rollové skladby, tak slavné balady," doplnil trumpetista a šéf ČNSO Jan Hasenöhrl. Nebudou chybět ikonické Always On My Mind, Suspicious Minds, Love Me Tender nebo Can't Help Falling in Love.

Herečka a producentka Priscilla Presley účinkovala ve filmové trilogii Bláznivá střela, zahrála si také v seriálech Merlose Place a Dallas.


Turné THE WONDER OF YOU 2017

10. května Rotterdam Nizozemí Ahoy Arena

12. května Malmö Švédsko Malmö Arena

13. května Herning Dánsko Jyske Bank Boxen

15. května Berlin Německo Mercedes-Benz Arena

16. května Oberhausen Německo Koenig-Pilsener Arena

18. května Zurich Švýcarsko Hallenstadion

19. května Brusel Belgie Palais 12

20. května Frankfurt Německo Festhalle

21. května Mnichov Německo Olympiahalle

22. května Vídeň Rakousko Wiener Stadthalle