Program ZUŠ Open v Praze

29.5.2017 / Kulturní servis / Martina Klausová

V úterý 30. května se uskuteční celostátní happening základních uměleckých škol ve veřejném prostoru ZUŠ Open. Do projektu, který bude probíhat po celé republice, se zapojilo 488 ZUŠ a 247 000 žáků. 

Pražské základní umělecké školy přichystaly více než 20 akcí po celé metropoli.
V kostele Nejsvětějšího Srdce Páně na náměstí Jiřího z Poděbrad se lidé mohou těšit na duchovní koncert sólistů a souborů z jedenácti pražských škol za účasti hostů z České filharmonie. Na programu zazní instrumentální i vokální skladby J. S. Bacha, G. P. da Palestriny, W. A. Mozarta, G. F. Händela, C. Debussyho, M. Novenka aj. 
Malostranské náměstí ožije v podobě Společného muzicírování s handicapovanými za účasti režisérky Alice Nellis. Happening vyvrcholí koncertem flétnového souboru Musici gaudentes ZUŠ Jana Hanuše s handicapovanými dětmi – žáky Školy Jaroslava Ježka pro zrakově handicapovanou mládež.
V průběhu celého odpoledne zveme také na Náměstí Republiky (přímo před OC Palladium) zde proběhne přehlídka souborů pražských škol v rámci MHF Pražské jaro za účasti nějkolika vzácných host.
Další pestrý program nejen pro děti je přichystán například v parku Klamovka, na Zámku Zbraslav i Čakovice,kostele sv. Tomáše, v Jindřišské věži i jiných místech hlavního města a jeho okolí.