Projekt Jednoty pro zvelebení hudby v Čechách

17.10.2014 / Kulturní servis

Úvodní koncert festivalu se ukuteční v úterý 21. října 2014 a je věnován Roku české hudby. Do konce roku 2014 pak proběhne ještě dalších 5 koncertů.

31. října (mimořádně v 19.30 hodin) pokračuje cyklus koncertem nazvaným Harfové soirée. Zahrají na něm vynikající sólistka Vídeňské filharmonie Anneleen Lenaerts a talentovaná žákyně školy Roxana Hädler, která v letošním roce získala 2. cenu na Mezinárodní soutěži v německém Sandstedtu. O den později proběhne v Koncertním sále též harfový workshop.

Slavnostní koncert ve čtvrtek 6. listopadu bude vyvrcholením festivalu. Za doprovodu Symfonického orchestru Pražské konzervatoře pod vedením prof. Miriam Němcové a Chuhei Iwasakiho zazní v premiéře symfonická síla absolventů školy –O vlastní identitu Jana Šikla a Symfonie č. 1 Chuhei Iwasakiho, které doplní Klarinetový koncert č. 2 – Carl Maria von Webera v podání sólistky Anny Paulové.

Festivalová dramaturgie neopomněla ani hudebně dramatický žánr a tak ve čtvrtek 13. listopadu bude uvedena hra čínského dramatika Gao Xihgjian Druhý břeh plná mystiky, poezie i humoru. Představení se uskuteční v Divadle Na Rejdišti.

Perkuse mají sólo je název dalšího pořadu, který se bude konat ve středu 26. listopadu Jedná se o společný koncert v rámci série Ambassadors´ Concert Series. Žáci a absolventi oddělení bicích nástrojů přednesou koncerty za doprovodu Smyčcového orchestru Pražské konzervatoře, bude řídit Chuhei Iwasaki. Na programu díla legendárního marimbisty Miroslava Kokošky, Chuhei Iwasakiho a Pavla Trojana.

Na závěrečném koncertu 17. prosince s označením Stará hudbapo novu s k(K)aňkou na závěr se představí Barokní soubor Pražské konzervatoře s prof. Jakubem Kydlíčkem,Komorní sbor s prof. Markem Valáškem a Kaňkovo kvinteto. Kromě skladeb Johanna Sebastiana Bacha či Antonia Vivaldiho bude koncert zahrnovat dílo Jan Nepomuka Kaňky, významné osobnosti české hudby i advokacie.

Koncerty se konají v Koncertním sále Pražské konzervatoře (Dvořákovo nábřeží 2, Praha 1)
Vstup na všechny koncerty, jejichž začátek je stanoven vždy na 19. hodinu, je zdarma.