#protancimetim s Baletem ND

Balet Národního divadla je tvořen 82 profesionálními tanečníky původem z celého světa. V sezonách 2018/19 a 2019/20 pro 95154+67819 diváků uvedli 6 premiér a odehráli 127+81 představení, vystoupili na jevištích 3 kontinentů, spolupracovali s více než 20 choreografy a inscenátory 14 národností... V těchto dnech zveřejněné video Baletu Národního divadla připomíná společně prožité chvíle plné tance, hudby, sdílení, tvůrčí energie a pozitivních emocí… s nadějí v brzký návrat k normálnímu životu.

„Není to tak dlouho, co jsme pro vás tančili. Naplňovali jsme představy choreografů: Kylián, Spuck, Bigonzetti, Cranko… Šli jsme na hranice svých fyzických, ale i duševních možností – proměňovali jsme vás i sebe. Dotýkali jsme se věčnosti. Nyní – ztišeni čekáme… připravujeme se a věříme, že opona se zase zvedne a my, umělci na jevišti, budeme moci s vámi, diváky v hledišti, znovu sdílet společné chvíle. Buďme stateční a neztrácejme naději. Protančíme tím…#protancimetim,“ povzbuzují tanečníci Baletu ND.

Zkusíte to s námi? Protančíte tím s námi?

Jsme doma. Ale udržovat ve formě se musíme všichni – a to nejen ve fyzické, ale i psychické kondici. Tanec pomáhá v obojím případě. Proto zkuste cvičit s námi. Tento trénink je nyní, v době koronavirových omezení, začátkem dne tanečníků Baletu Národního divadla. Rozstříhali jsme starý baletizol (speciální baletní podlaha, na které tančíme) a čtverce dopravili k tanečníkům domů. Ti ve svých domovech vytvořili improvizované baletní „sály“ a cvičí online tréninky.

 pondělí 6. dubna od 10.00

první sólistka Baletu ND Nikola Márová

baletní mistr Baletu ND Alexandre Katsapov

korepetitor Baletu ND Jana Vrabcová

úterý 7. dubna od 10.00

první sólistka Baletu ND Alina Nanu

baletní mistr Baletu ND Alexey Afanasiev

korepetitor Baletu ND Valentina Shuklina

středa 8. dubna od 10.00

sólista Baletu ND Matěj Šust

umělecký ředitel Baletu ND Filip Barankiewicz

korepetitor Baletu ND Sergej PoluektovPodcast