Questa o quella ?

19.1.2016 / Kulturní servis / Martina Klausová

QUESTA O QUELLA? – MARIA AGRESTA, ANGEL JOY BLUE, STEPHEN COSTELLO

Tři hvězdy newyorské Metropolitní opery a milánské La Scaly přijíždějí poprvé do Prahy ke společnému koncertu. Název koncertu odkazuje na Verdiho Rigoletta: nenasytný záletník Vévoda mantovský se na začátku opery holedbá, že svede každou ženu, kterou si zamane: „Questa o quella per me pari sono… Tahle či tamta jsou pro mne stejné jako všechny další...“
Americký tenorista Stephen Costello, obklopen dvěma půvabnými sopranistkami, nebude mít na pražském koncertě snadnou volbu! Jako Vévoda z Mantovy už má ovšem na svém kontě řadu zkušeností a mj. právě letos na podzim sklízí v této roli velké úspěchy v newyorské Metropolitní opeře a v Teatro Real v Madridu. V Metropolitní opeře debutoval 24. 9. 2007 v zahajovacím představení sezony Donizettiho Lucie di Lammermoor a od té doby se pravidelně vrací nejen na tuto slavnou operní scénu, ale je ozdobou mnoha dalších velkých operních domů.
Italská sopranistka Maria Agresta hostovala v milánské La Scale, v Pařížské opeře, v londýnské Covent Garden, v lednu 2016 bude jako Mimi v Pucciniho Bohémě debutovat v Metropolitní opeře a poté ji čeká Belliniho Norma v Théâtre des Champs-Élysées v Paříži a Violetta ve Verdiho La traviatě v londýnské Covent Garden, Opéra National de Paris a v Bavorské státní opeře v Mnichově.
Americká sopranistka Angel Joy Blue za posledních pět let vystoupila na operním či koncertním pódiu v třiceti zemích po celém světě – ovšem mimo své operní úspěchy se může pochlubit i tituly Miss Hollywood 2005 a Miss Jižní Kalifornie 2006. Uvidíte, že jejich pražský koncert bude velmi napínavý!

Hvězdný koncert se uskuteční v úterý 26. ledna v 19:30 ve Smetanově síni Obecního domu Praha. Pěvce doprovodí PKF – Prague Philharmonia, řídit dirigent bude Francesco Ciampa.