Rolando Villazón zazpívá pro Zdravotního klauna

18.6.2018 / Kulturní servis / Marek Šulc

Charismatický mexický tenorista a mezinárodní ambasador organizace RED NOSES Clowndoctors International Rolando Villazón podpoří již tuto středu 20. června ve Španělském sále Pražského hradu na benefičním koncertě Zdravotního klauna.

V programu složeném výhradně ze skladeb slavných i méně známých španělských, katalánských, argentinských či mexických skladatelů, které spojuje s Villazónem společný jmenovatel podmanivého energického iberoamerického temperamentu, jej doprovodí renomovaná kanadská klavíristka Carrie-Ann Matheson. Zazní díla Manuela de Fally, Federica Pompoua, Fernanda Obradorse, Carlose Gustavina, Silvestre Revueltase i výběr latinskoamerických písní.

Dr. Rollo, jak zní klaunské jméno světoznámého operního pěvce Rolanda Villazóna, býval aktivním Zdravotním klaunem v Mexiku, ještě před tím, než se stal hvězdou světových pódií. O Zdravotních klaunech, jimž se stále věnuje s velkým nasazením, říká: „Oni dokáží přeměnit slzy ve smích. Vnášejí do nemocničních pokojů štěstí a barevnost. Jak jen to je možné, doprovázím je na jejich návštěvách po nemocnicích a znovu a znovu se stávám svědkem toho, jak skvělou práci dělají.“ Benefičním koncertem pro Zdravotního klauna oslaví světový tenorista Rolando Villazón 10 let v roli evropského ambasadora smíchu.

„Velmi si vážím všech, kteří nás svojí účastí na koncertě podpoří. Věřím, že koncert Rolando Villazóna přinese mimořádně silný zážitek,“ vyjadřuje svoji vděčnost ředitelka organizace Zdravotní klaun Kateřina Slámová Kubešová a dodává: „Ale stejně tak upřímně děkuji všem, kteří nás průběžně podporují finančně i jinak po celou dobu naší činnosti.“