Romeo a Julie z MET

18.1.2017 / Kulturní servis / Marek Šulc

Už v sobotu 21. ledna bude představení přenášeno v rámci série Met: Live in HD do více než 2000 kinosálů v 70 zemích na celém světě včetně České republiky. V nejnovější adaptaci Gounodovy opery Romeo a Julie, kterou jako další živý přenos chystá pro diváky celého světa Metropolitní opera, se blýsknou dvě mladé operní hvězdy světového formátu: Vittorio Grigolo a Diana Damrau. 

V Praze promítnou přímý přenos 21. 1.v 18.45 tato kina: Kino Aero, Multikino CineStar Anděl

Neokoukané talenty v hlavních rolích doplní v nejnovější adaptaci opery další mladí pěvci: devětadvacetiletý kanadský barytonista Elliot Madore v roli Mercucia, mezzosopranistka Virginie Verrez v mužské roli pážete Stefana a ruský pěvec Mikhail Petrenko v roli bratra Lorenza.

Německá sopranistka Diana Damrau se v roli Julie objeví vůbec poprvé. V Metropolitní opeře debutovala v roce 2005 v roli Zerbinetty ve Straussově Ariadně na Naxu a od té doby má za sebou již přes stovku odehraných představení. Se „svým Romeem“ - Vittoriem Grigolem se už dříve setkala během práce na Massenetově Manon.

Devětatřicetiletý tenorista Vittorio Grigolo se v Metropolitní opeře poprvé objevil v roce 2010 v Pucciniho Bohémě, která v režii slavného Franca Zeffirelliho zazářila v rámci přenosové sezóny 2013/14. Mladý pěvec je držitelem několika prestižních ocenění a na kontě má i jednu nominaci na cenu Grammy.

„Scénu po scéně se tito výrazní a charismatičtí umělci noří do svých postav a navzájem se povzbuzují k pěveckým výkonům prostřednictvím čisté milostné vášně a vzrušené lyričnosti,“ nešetří obdivem k výkonu hlavních postav NY Times.

Foto: Kristian Schuller/Metropolitan Opera