Rusalka, Prague Cello Quartet i Simona Stašová budou na rybníce

Již čtvrtým rokem se v letních měsících v Chuchelně u Semil konají operní, koncertní i činoherní představení, která pořádá Kultura na rybníce - samostatný projekt Zahradnického centra Chuchelna.

Svou letošní sezonu zahajuje Kultura na rybníce v pátek 14. července ve 21.00 Rusalkou Antonína Dvořáka. Celá opera se odehrává ve venkovním prostředí na malebném rybníku, kam Rusalka v závěru opery dokonce vyveze prince na lodičce. Postavy zpívají a hrají na mostě, mezi vyřezávanými sochami a také mezi diváky.

IMG_5954.JPG
  • Eliška Weisová, Dušan Růžička, Lívia Obručník Vénosová a Pavel Vančura

V hlavních rolích vystupují především sólisté Divadla F. X. Šaldy v Liberci. Coby Rusalka držitelka několika Libereckých Thálií Lívia Obručník Vénosová, Princ Dušan Růžička, jako Ježibaba sólistka Národního divadla v Praze Kateřina Jalovcová, Vodník Pavel Vančura, Cizí kněžna sopranistka Eliška Weisová a další.

IMG_5952.JPG
  • Lívia Obručník Vénosová

„Do Chuchelny se každý rok velmi těším, protože se tam Rusalka odehrává v nádherném prostředí a celé představení má neopakovatelnou atmosféru,“ řekla nám představitelka hlavní role Lívia Obručník Vénosová, která ale poukázala také na možné překážky. „Je vzrušující a zároveň strašidelné, když zpíváte a kolem vás lítají netopýři. Loni mi při árii o měsíčku vlítla do pusy muška, myslela jsem, že nedozpívám,“ dodává se smíchem Lívia.

IMG_5950.JPG
  • Pavel Vančura

Dva dny po Rusalce se v již vyprodané komedii Poslední ze žhavých milenců představí Simona Stašová a Petr Nárožný.

Poslední červencový pátek 28. 7. pak v Chuchelně vystoupí Prague Cello Quartet. Originální seskupení hudebníků, kteří hrají úpravy nejznámějších klasických skladeb, filmových melodií a popových, jazzových nebo rockových hitů.

PCP.jpg
  • Prague Cello Quartet

Poctu Haně Hegerové vzdá 4. srpna zpěvačka Dáša Zázvůrková a pak bude Kultura na rybníce věnována činohře. V neděli 27. srpna rozehraje svou one woman show Simona Stašová coby Shirley Valentine. V pátek 1. září Městské divadlo Kladno přiveze příběh o Edith PiafSmrt v růžovém a posledním představením bude o den později 2. září hra Bůh masakru.

foto-Lenka-HatasovaDSC_5500.png.webp
  • Dáša Zázvůrková

Foto: Radek Teope Drbohlav, Alexandr Sokolov, PCQ a Lenka Hatašová

Podcast