Salónní koncerty na střeše paláce Lucerna

20.12.2017 / Kulturní servis / Marek Šulc

Spolek Vážný zájem, který v loňském roce zaujal pořádáním domácích koncertů vážné hudby po celé republice, spouští ve spolupráci s kavárníkem Ondřejem Kobzou novou řadu salónních koncertů. Ty se budou pravidelně odehrávat v unikátním bytovém prostoru na střeše paláce Lucerna s výhledem na Prahu. 

Zahajovací koncert řady ve středu 20. prosince bude patřit světově respektovanému ansámblu Pavel Haas Quartet, jež představí díla Antonína Dvořáka a Bedřicha Smetany. Dalších koncertů se ujmou například violoncellista Tomáš Jamník, houslisté Josef Špaček a Ivan Ženatý, klavíristé Jan Bartoš a Ivo Kahánek, soubory Akademie komorní hudby, Belfiato Quintet, Dvořákovo trio a Trio Incendio nebo sólisté z orchestru Kremerata Baltica.

“Inspirací jsou pro nás salónní koncerty v Berlíně, které mají svou tradici. Každý salón je pořádán nadšencem, některá místa si postupně získala velký respekt a jsou nedílnou součástí kulturního života města,” říká zakladatel Vážného zájmu, violoncellista Tomáš Jamník.

Pražský palác Lucerna je již od chvíle zahájení provozu na začátku 20. století místem pro setkávání různorodých uměleckých vlivů. Nová řada salónních koncertů vážné hudby se bude odehrávat ve střešním bytě s rozlehlou terasou. Na té chce v blízké budoucnosti kavárník Ondřej Kobza vybudovat i komunitní zahradu. “Smyslem našich salónních koncertů je neformální setkávání lidí nad sklenkou vína a kvalitní komorní hudbou. Věříme, že zážitek z koncertu umocní výhled na pražské panorama. V letních měsících plánujeme koncertovat přímo na střeše,” prozradil Kobza.

Všechny termíny nadcházejících salónních koncertů budou postupně zveřejňovány na facebookových stránkách Vážný zájem a Střecha Lucerny.

Foto: FB Střecha Lucerny