Sbohem, můj krásný plameni. Zlomky o životě a díle W. A. Mozarta

Supraphon vydává audio knihu Sbohem, můj krásný plameni / Zlomky o životě a díle W. A. Mozarta. Je poctou a vzpomínkou na Zdeňka Mahlera, který by oslavil 95 let.

Zdeněk Mahler byl významným českým spisovatelem, scenáristou, publicistou a muzikologem, který se narodil 7. prosince 1928 v Batelově a letos si tak připomínáme 95. výročí jeho narození.

1280px-Zdeněk_Mahler_2013 (2).jpeg
  • Zdeněk Mahler (©David Sedlecký)

Život a dílo Zdeňka Mahlera jsou spojeny s mnoha oblastmi kultury, jako jsou divadlo, film, hudba, literatura a historie. Své znalosti Mozartovy osobnosti využil také při psaní scénáře k filmu Miloše Formana Amadeus.

K výročí narození Zdeňka Mahlera vydává Supraphon audioknihu Sbohem, můj krásný plameni / Zlomky o životě a díle W. A. Mozarta, vyprávěnou formou fiktivního deníku Mozartovy přítelkyně a slavné zpěvačky Josefíny Duškové. Mozartův život je zde líčen prostřednictvím osobních postřehů ženy, která Mozarta důvěrně znala, a odhaluje tak nejrůznější kuriózní situace z jeho života. Audioknihu načetla se zalíbením a s vtipným důrazem na zvláštnosti geniálního hudebního skladatele Ilona Svobodová. Pasáže, kterými Zdeněk Mahler komentuje dění s vysvětlujícími dodatky, pak s účastí vypráví Václav Jílek. Titul vychází u vydavatelství Supraphon v digitálním formátu MP3 a má stopáž bezmála šest hodin.

Audioknihu Sbohem, můj krásný plameni / Zlomky o životě a díle W. A. Mozarta nabízí vedle Supraphonline například Audiotéka, Audiolibrix a další digitální platformy zaměřené na audioknihy.

Zdroj: TZ
Úvodní obrázek: Josefína Dušková (kreslil Jan Vilímek 1884) (©Wikipedie)

Podcast