Sergei Polunin tančí v dunách

Sergei Polunin natočil exkluzivní hudební klip k hitu Depeche Mode In Your Room. V říjnu vystoupí v Praze.

Do světa se rozletěl nový hudební klip se strhujícím tanečním výkonem proslulého Sergeie Polunina na skladbu Depeche Mode In Your Room z roku 1993. Jedinečná příležitost sledovat mistrovství Sergeie Polunina v Praze, naživo, přímo z tanečního parketu, se naskytne 25. října 2021 na představení Sergei Polunin... Up, close & Personal ve Fóru Karlín. Předprodej vstupenek běží v síti Ticketmaster.

Pozoruhodný hudební klip, jehož režisérem je Anton Corbijn a choreografem Ross Freddie Ray, je exkluzivní ukázkou z připravovaného celovečerního dokumentu DANCER II. Jde o nedávno ohlášené pokračování oceňovaného filmu DANCER z roku 2016, mapujícího hvězdný vzestup Polunina, který se stal nejmladším hlavním tanečníkem londýnského Royal Ballet. DANCER II, režírovaný Corbijnem a produkovaný Gabriellou Tana, naváže tam, kde DANCER skončil a zaměří se na Poluninův návrat k baletu.

„Díky spolupráci s Antonem jsem viděl, jak je možné propojit různé dimenze. Tanec, příroda a hudba mají odlišné struktury, ale velmi hluboký význam. Mám radost, že jsem se s Antonem setkal a že navrhl tančit na píseň Depeche Mode, na hudbu, kterou miluji a kterou jsem poslouchal mnoho let. Ross Freddy Ray připravil choreografii a dodal mi podporu, kterou jsem potřeboval. Těším se na pokračování této cesty s Antonem," konstatoval Sergei Polunin.

Sergei_Polunin_Terschelling_2020_Copyright_Anton_Corbijn_02.jpg

Emočně silný klip se natáčel v rozlehlých písečných dunách Terchellingu v Holandsku. Evokuje Poluninovy vnitřní boje mezi osobním životem a baletním světem, ze kterého byl vyloučen, ačkoliv byl na vrcholu svých sil. Choreografie přináší vizi bouřlivé postavy vymítající své démony na drsném a nemilosrdném pozadí. Divákovi se tak dostává intimní pohled do kontroverzního světa ryzího talentu, jakým Polunin bezpochyby je.

„Bylo mi potěšením pracovat se Sergeiem na hudbu Depeche Mode, s nimiž mne pojí velmi dlouhá historie. Ukázal vnitřní boj písně tak živě, a to i za nepříznivých okolností, jako bylo listopadové počasí na severu Holandska, že jej lze jen s úžasem sledovat. V současné době plánujeme rozšířit naši spolupráci o pokračování filmu Dancer II, což bude, s ohledem na nynější zkušenost, jistě vzrušující zážitek,” dodal režisér Anton Corbijn.

Sergei Polunin_ Anton Corbijn.jpeg

Foto: Sergei_Polunin_Terschelling_2020_Copyright_Anton_Corbijn

Podcast