Shakespeare v Obecním domě s FOK

26.4.2016 / Kulturní servis / Marek Šulc

Symfonický orchestr hl. m. Prahy FOK v prvním květnovém týdnu nabídne hned čtyři zajímavé koncerty. V rámci abonentních cyklů ve Smetanově síni Obecního domu uctí nejslavnějšího básníka Williama Shakespeara.

V díle Williama Shakespeara, jehož 400. výročí úmrtí připadá na letošní rok, nacházelo inspiraci mnoho skladatelů. Jemu je také věnován program koncertů FOK 4. a 5. května. Ve výběru hudebních ohlasů bude českou tvorbu reprezentovat Václav Trojan a Bedřich Smetana, světovou Felix Mendelssohn-Bartholdy a Petr Iljič Čajkovskij. Vzpomenout oba večery dají na slavná Shakespearova dramata Sen noci svatojánské, Richard III. a Romeo a Julie.

Sólistou koncertů bude slavný nizozemský klavírista Ronald Brautigam, specialista na klasicistní a raně romantickou hudební literaturu. Ten doplní program o další dílo Felixe Mendelssohna-Bartholdyho, totiž jeho vzácně uváděný První klavírní koncert. Dirigovat bude Petr Altrichter.

Ve vysílání rádia Classic Praha se můžete už brzy těšit na exkluzivní rozhovor právě s Petrem Altrichtrem, který se bude týkat zmiňovaných koncertů v Obecním domě.