Sherrill Milnes zpátky v Praze jako režisér

23.6.2016 / Kulturní servis / Marek Šulc

The Prague Summer Nights Young Artists Music Festival se po úspěšném prvním ročníku letos vrací s bohatým programem. Festival, který v Praze představuje mladé operní talenty z celého světa bude zahájen 25. června koncertem v Lichtenštejnském paláci. V rámci festivalu je reprezentováno více jak deset zemí včetně USA, Austrálie, Německa, Kanady, Mexika, Koreji či Thajska; zpěváci jsou studenty a absolventy předních světových hudebních konzervatoří a univerzit (Juilliard School, Peabody Conservatory, Royal College of Music and the Royal Academy of Music in London, Conservatorium of Sydney).

Po úspěchu loňského ročníku je pro mě obrovskou ctí vrátit se do Prahy v roli režiséra a lektora. Opět se těším na práci s těmito brilantními mladými umělci, možnost pomoci jim rozvíjet se a poskytnout dát jim tu vzácnou příležitost v podobě účinkování na čtyřech představeních Dona Giovanniho v tak krásném městě jakým je Praha,“ popisuje svůj návrat Sherrill Milnes.

V rámci festivalu mohou diváci zhlédnout celkem 9 představení včetně Pucciniho Suor Angelica a nově letos také Gianni Schicchi, jedinou Pucciniho komickou operu. Dále festival nabídne řadu koncertních provedení slavných árií a vrcholem festivalu bude nastudování Mozartova mistrovského díla Don Giovanni ve Stavovském divadle, kde měla tato opera v roce 1787 svou premiéru. Režie této mozartovské klasiky jíž festival vrcholí, se opět ujme legendární americký barytonista Sherrill Milnes.