Silberbauerovo hudební Podyjí

18.8.2020 / Kulturní servis / Marek Šulc

1. ročník mezinárodního hudebního festivalu se prezentuje převážně varhanami z dílny znojemského varhanáře Josefa Silberbauera. Nabídne návštěvníkům nejen varhanní repertoár, ale i vystoupení barokních ansámblů a vokálního kvinteta. 

První z řady koncertů „Barokní dialog trubky a varhan“, láká posluchače do kostela ve Vranově nad Dyjí 23. 8. 2020 v 19 hodin. Marco Paolacci, původem Ital, představitel nové generace rakouských varhaníků, přednese společně s rakouským barokním trumpetistou Alexanderem Kastnerem skladby G. F. Händela a dalších významných skladatelů. Celkem uvede festival 8 koncertů, z toho 4 na jižní Moravě a 4 v okolí rakouského Thayatalu. Festival vyvrcholí koncertem 17. 10. 2020 v 18 hodin na zámku Mailberg v Rakousku, kde vystoupí Ensemble Frizzante spolu s varhanicí a hlavní organizátorkou festivalu v jedné osobě Kateřinou Málkovou. Na koncertě zazní premiéra skladby hudebního skladatele a kytaristy Lukáše Sommera. 

Více informací o termínech koncertů a vystupujících naleznete na internetových stránkách https://www.hudebnipodyji.eu/ a https://www.facebook.com/hudebnipodyji