Sinatrology

2.12.2015 / Kulturní servis / Martina Klausová

Lídr. Zpěvák. Herec. Swingař. Piják. Rošťák. Rváč. Gentleman. Otec. Milenec. Přítel. Jedna z největších postav dvacátého století a hudební historie, Frank Sinatra, nebyl žádný troškař. Všechno muselo být ve velkém stylu, v pohybu. Kamkoli se pohnul, bylo jeho území. A ti, co šli za ním, se od něj mnoho naučili. Obklopil se tou nejpestřejší a nejslavnější sestavou kumpánů, jakou kdy svět viděl – takzvanou Krysí smečkou. Jejími členy byli mezi jinými Dean Martin, Sammy Davis jr., Peter Lawford a Joey Bishop. Smečka okamžitě vstoupila do dějin. 

Jednu z největších legend hudební historie si v prosinci 2015 připomene celý svět včetně České Republiky. Obecní dům v Praze se stane dějištěm unikátního galakoncertu a jedné z hlavních evropských oslav Frankova 100. výročí narození.
V doprovodu špičkového RTV Big Bandu řízeného Felixem Slováčkem, vzdají svou osobní poctu swingovému králi zpěváci, tanečníci a hudebníci, pro které je Frank Sinatra dodnes jednou z největších inspirací. 

Autorem myšlenky SINATROLOGY a velké hudební oslavy Frankových 100. narozenin je český swingový zpěvák Jan Smigmator, který svou hudební cestu už v počátcích své kariéry spojil právě s odkazem Franka Sinatry, Tonyho Bennetta, Bobbyho Darina a dalších swingových es. Dnes patří k uznávaným evropským vokalistům, kteří swingovou muziku předávají v živé interpretaci dalším generacím a dodávají žánru zcela nový rozměr.

K projektu SINATROLOGY přizval Jan Smigmator své hudební přátele a kolegy z nejrůznějších žánrů a koutů světa. Společně českému publiku představí  originální koncertní show složenou z těch nejslavnějších Sinatrových písní v klasických ale i zbrusu nových aranžmá. 

http://sinatrology.com/