Sladký život v Obecním domě

18.12.2017 / Kulturní servis / Marek Šulc
Český národní symfonický orchestr, modifikovaný do seskupení Nino Rota Grand Orchestra na svém mimořádném koncertu zahraje hudbu z filmů Sladký život, Kmotr, Romeo a Julie, Darmošlapové, Gepard nebo Amacord. Dirigentem ve Smetanově síni Obecního domu v Praze bude Marcello Rota. Přehlídka hudby z italské filmové klasiky se koná v úterý 19. prosince v 19:30 hodin. 

"Melodie stříbrného plátna se stávají v poslední době stále atraktivnější a vyhledávanější. Platí to zejména o těch mnoha lety prověřených filmových titulech, kterým vdechli život v jiné dimenzi svou hudbou mistři největší. Krásné dílo jednoho z nich, slavného Nino Roty, bychom Vám rádi připomenuli v našem mimořádném koncertu, jehož smyslem je, kromě jiného, poněkud ztlumit předvánoční shon a zkrášlit poklidný čas adventu," uvedl k dramaturgii večera trumpetista Jan Hasenöhrl, ředitel ČNSO. 

Na programu je hudba z filmů jako Kmotr, Vojna a mír, Cabiriiny noci, Sladký život, Darmošlapové, La Strada, Amarcord a dalších, k nimž zkomponoval hudbu skladatel Nino Rota. "Přijďte si vychutnat nádherná trumpetová sóla, podmanivý hoboj nebo nostalgický akordeon, kterými Nino Rota tolik nadchl Felliniho, Zeffirelliho, Viscontiho nebo Coppolu," zve na koncert Jan Hasenöhrl a s úsměvem dodává: "Aby mohl být zážitek dokonalý, dovolte malý detail - pod taktovkou jeho proslaveného příbuzného, dirigenta Marcello Roty, je připraven Vám jej zprostředkovat dokonale zasvěcený a virtuosní Nino Rota Grand Orchestra! Že jste o něm dosud neslyšeli? Ale jistě, nejde zde o žádný jiný orchestr, než modifikovaný ČNSO se svým hlavním hostujícím dirigentem, ale ve speciálním složení, zaměřeném právě na interpretaci díla Nina Roty". 

ČNSO je momentálně na evropském turné s hollywoodským skladatelem Jamesem Newtonem Howardem, se kterým se 19. listopadu představí také v Praze.