Slavná houslová a klavírní díla ve Smetanově síni

2.10.2017 / Kulturní servis / Martina Klausová

V pátek 6. října 2017 od 20:00 hod. se ve Smetanově síni Obecního domu v Praze uskuteční KLAVÍRNÍ A HOUSLOVÝ KONCERT za doprovodu symfonického orchestru pod vedením dirigenta Martina Peschíka. Sólisty koncertu budou houslista Miroslav Ambroš a klavíristka Veronika Böhmová.

V atraktivně sestaveném programu zazní Vltava z cyklu Má vlast Bedřicha Smetany, populární Mazurek Antonína Dvořáka, Gershwinova Rapsodie v modrém, Ravelova Pavana za mrtvou infantku, Koncertní rapsodie La Tzigane a slavné Bolero.

Miroslav Ambroš  patří k nejvýraznějším osobnostem mladé houslové generace. Studia započal na  gymnáziu J. Nerudy v Praze s hudebním zaměřením u prof. Jiřího Hnyka. Na Pražské konzervatoři studoval u prof. Ivana Ženatého, u kterého současně navštěvoval konzultace na Vysoké škole C. M. von Weber v Drážďanech. Vysokoškolská studia absolvoval ve třídě prof. Ivana Štrause na pražské  hudební fakultě AMU a na HMT v Hannoveru u prof. Krzysztofa Wegrzyna.V průběhu těchto studií se zúčastnil také mezinárodních houslových kurzů v Kanadě u Profesora Manhattan school of Music Pinchase Zukermana a dalších mistrovských kursů po celé Evropě pod vedením A.Chumachenco,  Z. Brona, R.Ricciho, G. Pauka, B. Sayeviche,  S.Shippse a dalších. Je  laureátem  mnoha mezinárodních soutěží  a držitelem  stipendia společnosti  YAMAHA.. S Mistrem Sukem, u kterého soukromě studoval  od roku 2008, debutoval ve Dvořákově síni Rudolfina již ve dvanácti letech, později s ním natočil CD u společnosti Supraphon  a hrál na Pražském jaru 2008 a jiných hudebních festivalech.  Sólově vystupoval s mnoha orchestry v Čechách i v zahraničí a spolupracoval s dirigenty Jiřím Bělohlávkem, Leošem Svárovským, Elli Jaffem (Izrael), Evanem Roggistrem (USA), Petrem Vronským, Zbyňkem Müllerem a dalšími. Koncertoval opakovaně na významných podiích v mnoha státech Evropy a Kanadě. Jako sólista koncertoval s Czech virtuosi orchestra  v  jedenácti městech Španělska. V loňském roce uskutečnil velmi úspěšné turné po USA, kde vystoupil ve městech Phoenix, Seattle, San Francisco, Los Angeles a Las Vegas a získal opětovné pozvání. Celkově účinkoval na více než 900 koncertech. Hraje na italské housle Camillo di Camilli z roku 1734.

Veronika Böhmová vystudovala doktorské studium na HAMU v Praze ve třídě prof. Ivana Klánského a Meisterklasse ve třídě prof. Arkadi Zenzipéra na Hochschule für Musik Carl Maria von Weber v Drážďanech. Je laureátkou celé řady národních a mezinárodních soutěží, mezi její největší úspěchy patří postup mezi 32 nejlepších klavíristů světa na soutěži Artura Rubinsteina v Tel Avivu v roce 2014, 2. cena na soutěži Antona G. Rubinsteina v Drážďanech v roce 2012, postup do semifinále na soutěži Královny Alžběty v Bruselu v roce 2010 a 2. cena na soutěži Maria Canals v Barceloně v roce 2007. Se svými recitály se Veronika představila publiku v České republice (Pražské jaro, Pražský podzim), Rakousku, Německu, Bulharsku, Slovinsku, Belgii, Itálii, Francii, Švýcarsku, USA, Mexiku, Japonsku a Číně. V roce 2014 natočila pro Supraphon CD se skladbami od Sergeje Prokofjeva a Igora Stravinského. Spolupracuje pravidelně s předními evropskými i světovými orchestry a na svém repertoáru má v současné době 30 klavírních koncertů. V roce 2016 debutovala po boku izraelského dirigenta Lahava Shaniho s Českou filharmonií klavírním koncertem Josefa Páleníčka. V témže roce dosáhla zatím svého největšího úspěchu a to sice vystoupení ve slavné koncertní síni Isaac Stern Auditorium – Carnegie Hall v New Yorku.

Nyní je navíc možné využít speciální nabídku 1+1 lístek zdarma.
Nenechte si tedy ujít mimořádnou příležitost navštívit tento koncert a zažít okouzlující prostředí Obecního domu a jednoho z nejkrásnějších koncertních sálů v Čechách. Zajistěte si co nejdříve vstupenky na níže uvedených tel. číslech nebo na e-mailové adrese.

Předprodej vstupenek zajišťuje Agency Artistic International, s. r. o.

Jitka Horská +420 602 352 463
tel.: +420 224 224 706
tel.: +420 224 233 096
e-mail: aai-concert@aai-concert.cz

Pro uplatnění nabídky „1 + 1 VSTUPENKA ZDARMA“, sdělte heslo „ CZECHCONCERT“. Počet zvýhodněných vstupenek je omezen. 

AmbrošBöhmová