Slavný host ozdobí nový festival

Již tento pátek se v Gröbeho vile uskuteční druhý koncert festivalu Qu@rtet+

I tento koncert se kvůli současné pandemické situaci odehraje online. Poslechnout si ho bude možné 23. dubna od 19 hodin na Youtube kanálu Doležalova kvarteta. Odkaz bude možno najít i na jejich webové stránce www.dolezalquartet.com a rovněž na stránkách Městské části Praha 2.

Na koncertě zazní raný kvartet A dur Josefa Myslivečka a nádherný Kvintet C dur se dvěma violoncelly Franze Schuberta. Hostem večera bude violoncellista Jean-Guihen Queyras. “Máme radost, že můžeme přivítat na našem festivalu osobnost takového formátu! Vždyť Jean-Guihen patří v současnosti k nejlepším světovým violoncellistům. A jak nám ukázalo společné zkoušení, tak není jen výborným cellistou, ale i skvělým člověkem”, říkají členové Doležalova kvarteta.

Další koncerty jsou plánovány 30. září v obřadní síni Libeňského zámku a 19. listopadu v Sále Martinů na pražské HAMU. Nový festival komorní hudby pod názvem Qu@rtet+ pořádá od letošního roku Doležalovo kvarteto, a to u příležitosti blížícího se 50. výročí založení souboru. Přehlídka nabízí čtyři koncerty, které se konají v tradičních i méně běžných lokalitách Prahy. Ambicí festivalu je totiž zároveň dostat hudbu i na místa, kde nezaznívá tak běžně.

Foto: archiv Doležalova kvarteta

Podcast