Smetanovské dny 2019

11.2.2019 / Kulturní servis / Martina Klausová

Mahlerovou 4. symfonií zahájí 28.února Plzeňská filharmonie pod taktovkou Ronalda Zollmana se sopranistkou Sophií Burgos letošní hudební část festivalu Smetanovské dny. 

Do dramaturgie celého festivalu se promítají čtyři témata – Zrození lidu v české kultuře 19. století; Bedřich Smetana a související odkazy; Vztah k Plzni a Plzeňskému kraji; Rok 2019 – slavná výročí & výročí slavných. Již 39. ročník multioborového festivalu tak nabídne symfonické a komorní koncerty, renomované umělce a soubory, dopolední matiné, komponované hudebně-literární pořady, tvůrčí dílny pro děti i dospělé, dětské pořady, autorská čtení, operu, klasiku, latinsko-americké rytmy, odborné vědecké přednášky a další. Festival spolupracuje i s významnými kulturními institucemi.

„Osobně kromě zahajovacího koncertu doporučuji například originální koncert Jiřího Stivína, na který se moc těším a který on sám bude dirigovat, dále České noneto, které oslaví 95 let, Wihanovo kvarteto nebo Velikonoce s Musicou Bohemicou a Jaroslavem Krčkem. No a kdo chce tančit nebo jen poslouchat, tak doporučuji Tango & Capella Brava nebo taneční představení Tanec v době mládí Bedřich Smetany s průvodním slovem a workshop pod vedením Hany Tillmanové" , říká ředitelka festivalu Lenka Kavalová.

Na festival Smetanovské dny se mohou tedy těšit nejen milovníci klasické hudby, jazzu, či jiných žánrů, ale i milovníci autorských čtení a divadla. Návštěvníci mohou zavítat i na výstavy nebo se něco dozvědět na vědecké konferenci.

Festival zakončí 28. března Plzeňská filharmonie Čajkovského 2. symfonií a v rámci tohoto koncertu vystoupí vynikající harfistka Jana Boušková.

Vstupenky jsou v prodeji v Plzni na náměstí Republiky 41 vedle informačního centra a na prodejních místech portálu Plzeňská vstupenka.
Informace o festivalových slevách na www.smetanovskedny.cz.

Smetanovské dnySmetanovské dny