Star Wars koncertní show míří do Rudolfina

7.12.2015 / Kulturní servis / Martina Klausová

Star Wars koncertní show míří do Rudolfina

 Pražské Rudolfinum bude 22. prosince hostit ojedinělý koncertní projekt s názvem STAR WARS: a musical show. Jedná se o koncert orchestrální hudby z šesti dosud uvedených filmů z prostředí slavných Hvězdných válek. Hudbu doplní speciální vizuální efekty, takzvaný videomapping.

„Přemýšleli jsme, jak oslavit premiéru nového Star Wars filmu, který v prosinci přijde do kin, a napadlo nás přivést k životu koncertní show, ve které hudbu oscarového skladatele Johna Williamse doplní speciální projekce,“ řekl Nikola Bojčev, ředitel pořádajícího festivalu Film Music Prague.

Chystaný videomapping má za cíl umocnit hudební zážitek diváků. Projekce nezahrnou scény z natočených filmů, ale zcela nové animace, speciálně připravené pro každou skladbu koncertní show.
V Dvořákově síni Rudolfina vystoupí PKF – Prague philharmonia a Kühnův smíšený sbor pod vedením britského dirigenta Jamese Shearmana.

„V programu nechybí nejpopulárnější skladby jako Imperial March nebo Cantina Band. Myslím, že se nám podařilo sestavit program, který nabídne správnou dávku akce, napětí i humoru,“ dodal Bojčev.

John Williams se narodil v roce 1932 v americkém New Yorku. Dlouhodobě spolupracuje s režisérem Stevenem Spielbergem. Williams je držitelem 5 Oscarů a dalších 41 nominací na cenu Akademie. Mezi jeho nejslavnější díla patří Star Wars, Čelisti, Šindlerův seznam nebo Superman.

Podrobnosti o chystaném koncertu „STAR WARS: a musical show“, který bude 22. prosince v pražském Rudolfinu, najdete na webových stránkách www.filmmusicprague.com. Vstupenky jsou již v prodeji.

 promo